Teknoloji

Apple Çevrim İçi Mağazalarla Yeniden Hizmete Başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok kişi evde kaldı. Salgının etkileri ile birlikte pek çok teknoloji mağazası kapatma yoluna girerken bu durumda zarar ettikleri de ifade edildi. Bunun üzerine ABD’li teknoloji devi olan Apple tarafından yeni bir düzenleme üzerinde çalışıldığı belirtilmişti. Bu durum karşısında çevrim içi mağazalarını açacağı belirtildi.

Apple Çevrim İçi Mağazalarla Hangi Hizmeti Sunacak?

Apple çevrim içi mağazalarla birlikte farklı bir sistem sunacak. Daha önce çevrim içi mağaza sistemini hayata geçiren ve aktif olarak kullanan mağaza Apple Online Store ile farklı bir hizmet sağlayacak. Bu mağaza kanalı üzerinden dijitalleşmeye odaklı bir çalışma gerçekleştirecek.

Yeni sistem üzerinden en dikkat çeken nokta ise Apple’ın uzmanları ile müşterilerin aynı anda bir araya gelmelerini sağlamak olarak ifade ediliyor. Sisteme girişte açılan ilk sayfada uzmanların soruları yanıtlamaları için bir sistem hazırlandı.

İkinci sayfada ise güvenli ve ücretsiz teslimata dikkat çekildi. Apple bazı bölgelerde fiziksel olarak mağazalarını yeniden açmaya başladı. Buna rağmen açılmayan bölgeler de olduğu için ve insanların online alışverişe daha yatkın olmalarından dolayı teslimat sırasında sorun yaşanmaması için özverili bir çalışmanın yürütüldüğü açıklandı.

Sistem içerisinde Apple mağazaları için sipariş takip sistemi de hazırlandı. Bu sistem ile birlikte bütün Apple ürünleri sınıflandırıldı. Ürünlere ulaşmak çok daha kolay bir hal aldı. İnternet üzerinden yapılan Apple alışverişlerinin daha güvenli ve mağazadan alır gibi uzmanlarla bir arada yapılması adına özel bir sistem hazırlandı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı