Teknoloji

Apple Çevrimiçi Düzenlenecek WWDC 2020’nin Tarihini Duyurdu

Global pandemi ilan edilen Koronavirüs salgını yüzünden birçok şirket, etkinliklerini belirsiz bir tarihe ertelemek zorunda kaldı. Teknoloji devlerinden örnek verecek olursak Google I/O 2020 etkinliğini ertelemedi, tamamen iptal etti. Apple’ın da her sene yapılan WWDC etkinliğini bu yıl iptal etmesi bekleniyordu ancak şirket konferansı çevrimiçi olarak düzenlemeye karar verdiğini açıkladı.

WWDC ne anlama geliyor?

Tam açılımı “Worldwide Developers Conference” yani “Uluslararası Geliştirici Konferans” olan uluslararası WWDC etkinliğine birçok ülkeden Apple modelleri için ürün ve hizmet geliştiren yazılımcılar katılıyor. Apple bu konferansta daha çok yeni ürünlerini, yazılımlarını ve API servislerini tanıtıp geliştiricilerin bunlardan nasıl faydalanabileceklerini anlatıyordu. 

Özellikle birçok Türk yazılım ve mobil uygulama geliştiricisi için 14 saatlik uçuşun ardından Kaliforniya’ya gitmek ve WWDC’ye katılmak en büyük hedef ve arzulardan birisi. Ancak WWDC’ye katılım ücretsiz değil, aksine inanılmaz fahiş bir fiyatı var: 1650 dolar. Uçuş ve konaklama masraflarını da hesaba katınca fatura kabarıyor doğrusu.

22 Haziran 2020’ye gün verildi

Gelelim bu seneki etkinliğin ne zaman yapılacağına. Apple tarafından yapılan resmî açıklamaya göre çevrimiçi WWDC, 22 Haziran 2020 tarihinde düzenlenecek.

Etkinlikte iOS 14’ün yanı sıra macOS işletim sistemi için hazırlanan yeni ve büyük güncellemenin de tanıtılması bekleniyor. iPhone, iPad ve iPod için çıkacak olan iOS 13 sürümüyle hayatımıza girecek yenilikler, tasarım ve kullanıcı arayüzünde yapılacak değişiklikler WWDC 2020’de tüm dünya ile paylaşılacak.

Öte yandan genel olarak Apple’ın WWDC etkinliklerinde yeni donanım lansmanı yaptığını görmesek de, ABD’li teknoloji devinin yeni bazı kulaklık modellerini tanıtacağı şeklinde söylentileri göz ardı edemeyiz. Denilen o ki Apple ses ürünlerini geliştirmek için düğmeye basmış durumda. Bu doğrultuda da kulak üstü yeni bir kulaklık modeli WWDC 2020’de tanıtılabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı