Teknoloji

Apple Corona Salgınına Karşı Yeniliklerle Geldi

Covid 19 salgını tüm dünyayı etkisi altına almışken herkesin evde kalmasına yönelik çağrılar devam ediyor. Çalışma düzenlerini yenileyerek evde çalışmaya devam eden pek çok kişi ya da salgın sürecinde mecbur kalmadıkça sokağa çıkması istenmeyen milyonlarca kişinin pozitif kalması için firmalar tarafından gelen destekler devam ediyor. Apple bu şirketlerden birisi oldu. Evde çalışan ya da karantina altında olan kullanıcılarının pozitif kalmaları için bir playlist hazırladığını duyurdu. Playlist içerisinde kişileri olumlu anlamda etkileyecek çeşitli ezgiler yer alıyor.

Playlist içerisinde ‘Get Up! Mix’ ve ‘Home Office DJ’ listeleri dikkat çekiyor. İnsanların virüs pandemisi sırasında olumsuzluklardan bir an olsun uzaklaşmaları ve stressiz bir süreç geçirmeleri için yenilikler yapılmaya devam ediliyor. Apple Music bu süreçte çalışmalarına devam ediyor. Liste içerisinde insanların ruh sağlığını olumlu anlamda etkileyecek gülümseten şarkılar yer alıyor. Çalma listesi her hafta düzenli olarak güncellenecek. Bu durum Spotify tarafından sunulan ‘haftalık Keşif’ sekmesine benziyor. Ancak sadece mutlu ve enerjik şarkılara yer verileceği belirtildi.

Yeni Hizmet Bütün Abonelere Sunulacak

Apple, bugünde itibaren yeni çalma listelerini paylaşacak. Paylaşım tüm abonelere yönelik gerçekleştirilecek. Liste sisteme yüklendikten sonra ‘For you’ sekmesinden ulaşılabilir hale gelecek. Evden çalışanlar da bu süreçte unutulmadı. Çalışma sürecini daha keyifli hale getirecek olan ‘Home Office DJ’ listesi de yayınlandı. Mac kullanıcıları için şarkıları gerçek zamanlı olarak sözleriyle birlikte takip edebilmek adına ‘Apple Music’s Live Lyrics’ isimi özelliğini de sunmaya hazırlanıyor. Bu süreçte pek çok kullanıcı yeni özelliğin bir an önce gelmesini heyecanla bekliyorlar.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı