Teknoloji

Apple: Geliştiriciler Ve Beta Kullanıcıları İçin Yeni iOS 12.4 Sürümü

Son iOS 12.3’ün piyasaya sürülmesinden sadece bir hafta sonra Apple yüksek hızda devam ediyor. Bugün iOS 12.4’ün ikinci bir beta sürümünü yayınladılar. Bu, hem Geliştirici hem de Beta Test programlarının üyeleri tarafından indirilebilen 16G5027i’yi oluşturur. iOS 12.4, iOS 13’ün Eylül ayındaki lansmanından önceki en son işletim sistemi güncellemelerinden biridir.

iOS 13 İlk Beta Sürümü Haziranda

Apple, iOS 13’ü San Jose’deki WWDC 2019 geliştirici konferansında iki hafta içinde tanıtacak. Bazı yenilikler, karanlık mod, performans iyileştirmeleri, özel bir uyku modu ve uygulama haberleri, haritalar, sağlık, kitaplar, hatırlatıcılar ve posta (örneğin, Mail’deki konuları kapat ve kişileri engelle) dahil olmak üzere güvenilir kaynaklardan zaten sızdırılmış durumda. iOS 13’ün ilk beta sürümü Haziran ayının ilk haftasında yayınlanacak.

Ancak iOS 12.4’te büyük değişiklikler yoktur, ancak yalnızca hata düzeltmeleri, güvenlik açıkları ve küçük iyileştirmeler bulunur. Apple’ın geliştirme departmanı, uzun süredir esas olarak yaklaşmakta olan iOS 13 sürümüne odaklanıyor, iOS 12.4 ile birlikte macOS 10.14.6 da piyasaya sürülecek. Bu hafta ikinci bir macOS 10.14.6 sürümünün açılması bekleniyor.

Beta test programına katılım ücretsizdir, bir Mac veya iOS cihazı Apple ID tarafından kaydedilmelidir. Beta testçileri, hataları bildirme ve iyileştirme önerileri sunma fırsatına sahiptir. Bu, iskelede veya ana ekranda bulunabilen Feedback Assistant programı aracılığıyla yapılır. Beta test programı hakkında sıkça sorulan sorular, üretici bu web sayfasında yanıtlıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı