Teknoloji

Apple, Giriş Seviye 13 İnç MacBook Pro’larda RAM Arttırma Ücreti Artırıldı

 Teknoloji devi olan Apple giriş seviyesinde olan Macbook Pro 13 inç modelleri için yeni bir karar aldı. Bu süreçte 8 GB RAM oranının 16 GB RAM miktarına çıkarılması için bir çalışma yapıldığı biliniyordu. Firma yeni bir karar aldığını açıkladı. Bunun üzerine sistem üzerine yeni bir zammın getirildiği belirtildi.

ABD’de RAM yükseltme oranının 100 dolardan 200 dolara çıkarıldığı belirtildi. Aynı uygulama Birleşik Krallık için de 100 sterlinden 200 sterline kadar yükseltildi. Almanya’da ise bu fiyatın 125 Euro’dan 250 Euro’ya çıkarıldı.

Zamla Birlikte İki Katına Çıktı

Aynı zam ülkemiz içinde geçerli. RAM geliştirmek için meblağın 800 lira olduğu biliniyordu. İki katına çıkan zamlar ardından şimdilerde RAM geliştirmek isteyenler bin 600 lirayı gözden çıkarmak zorunda olacaklar. Diğer özelliklerin geliştirilmesi için de Apple özel çalışmalar sunuyor ancak şimdilik zammın sadece RAM geliştirme konusunda geçerli olduğu belirtildi. Diğer fiyatlarda herhangi bir değişikliğe gidilmedi.

Apple tarafından neden zam kararının alındığı ve fiyatların iki katına çıkarıldığı merak konusu oldu ancak Apple bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadığı için nedenler tam olarak bilinmiyor. Sektör genelinde keskin bir artışın yaşanması pek çok kişi tarafından beklenmiyordu. Geçmiş zamanlara ise genel olarak fiyatlarda indirime gidildiği için yine benzer bir kararın alınacağı düşünülüyordu. Beklenildiği gibi olmaması üzerine durum şaşkınlığa neden oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı