Teknoloji

Apple Gürültü Önleyen Kulaklıklar Geliştiriyor

Apple hakkında ortaya çıkan dedikodulara göre gürültü önleyici özelliği de olan kulak üstü kulaklıklar üzerinden çalışıyor. Ortaya çıkan iddialara göre bu kulaklıkların kişiye göre de şekillendirilebilecek olacağı da biliniyor.

Kulak üstü kulaklık üzerinde pek bir atılım yapmayan Apple, çalıştığı kulak üstü kulaklık modelinin Sony’nin kulak üstü kulaklıklarına rakip olarak piyasaya süreceği söyleniyor. Yayınlanan habere göre geliştirilmesi planlanan kulak üstü kulaklıklar, Airpods ve Airpods Pro gibi kablosuz Apple kulaklık modelleriyle aynı teknolojilere sahip olacak.

Kullanıcılar Kulaklık Parçalarını Modele Göre Değiştirtebilecek

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Apple’ın piyasaya süreceği kulak üstü kulaklıkların gürültü önleyici özelliğinin yanı sıra kişiye göre özelleştirebilir olduğuna da değinmiştik. Buna göre kulak üstü kulaklıkların parçaları müşterinin isteğine göre değiştirilebilecek. Bunun yanı sıra üretilecek olan kulaklıkların klasik görüntüyle bugünün modern tasarımını bir araya getireceği de dolaşan dedikodular arasında.

Apple’ın Kulak Üstü Kulaklıkları Siri’yi de Destekleyecek

Dokunmatik teknolojisini dünyaya sunan ilk teknoloji şirketlerinden olan Apple, bu özelliğini kulak üstü kulaklıkta da kullanmayı planlıyor. Önceki ürünlerinde kullandığı teknolojileri yeni ürünlerinde de kullanmayı seven Apple’ın geliştirme aşamasında olduğu kulak üstü kulaklıkların Siri’yi de destekleyeceği dolaşan dedikodular arasında.

Apple’ın yeni çıkacak kulak üstü kulaklığı hakkında çıkan dedikodulardan biri de özellik itibariyle Beat kulaklıklarıyla çok benzeşeceği yönünde. Bunun farkında olan Apple’ın asıl farklılığı kulaklığın kullanışında, tasarımında ve ergonomik yapısında ortaya koyacağı söyleniyor.

2020’de Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor

Apple’ın geliştirmelerine başladığı kulak üstü kulaklıklarını çok geçmeden bu yıl içerisinde piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ürünlerinin tanıtımında ve tedariğinde korona virüsten etkilenen Apple’ın kulaklığı yıl içerisinde bitirse bile tanıtımının ve piyasaya sürülmesinin ertelenebileceği de dedikodular arasında.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı