Teknoloji

Apple, İki Yıldır Beklenen Hi-Fi Destekli Kulaklığını Bugün Tanıtabilir!

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın Hi-Fi destekli üst düzey bir kulaklık sunmaması sık sık gündeme gelen konulardan biri. Ancak söylentilere göre bu durum değişebilir. İddialara göre teknoloji devi, bugün başlayacak ve online formatta düzenlenecek olan 2020 Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) AirPods Studio olarak adlandırılan yeni kulaklığını resmen tanıtacak. Sağ ve sol kanalların ayrı ayrı özelleştirilebileceği iddia edilen kulaklığın Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliğine sahip olacağı da belirtiliyor. Apple, kendi markası altında geliştirdiği Hi-Fi destekli üst düzey kulaklığı bugün tanıtacak. Kulaklığın WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılacağı ve 350 dolar civarında bir fiyata sahip olacağı iddia ediliyor.

The Verge’de yer alan habere göre, WWDC tarihinde ilk defa online olarak düzenlenecek. Etkinlik, 22 Haziran Pazartesi günü TSİ ile 20.00’da başlayacak olan “Special Event Keynote” ile başlayacak. Şirketten konu ile ilgili yapılan açıklamayada, etkinlikte, Apple mühendisleriyle bire bir oturumlar da dahil olmak üzere yüzden fazla mühendislik ve tasarım oturumu gerçekleştirileceği belirtildi. 18 Haziran tarihinde açıklanacak olan yeni Apple Developer Forums binden fazla Apple mühendisine ev sahipliği yapacak.

Ayrıca Apple; iPhone’lardaki logosunu yeni bir lazer tabanlı yöntemle oluşturmak için bir patent başvurusunda bulundu. Bu yöntemle logo, çok katmanlı bir şekilde oluşturulacak ve mavi, yeşil, sarı gibi farklı renkleri içeriğinde bulunduracak. Apple’ın, lazer işlemini daha da geliştirmek istemesi halinde arka yüzeyin tamamının,  bazı Huawei ve Samsung telefonlar gibi renk değiştiren bir görünüme sahip olabileceği ön görülüyor.

Patentte belirtilenlerden yola çıkarak  yeni lazer yöntemiyle birlikte çok katmanlı logonun, cihazın içine işleneceği tahmin ediliyor. Detaylı olarak anlaşılamasa da farklıoptiközellikleresahip iki ayrı katman olacağı düşünülüyor. Böylece simge farklı bir görünüşe sahip olacak. Patentin siyah beyaz olması değiştirilebilir renklerin görselleştirilmesinin mümkün olmadığını ortaya koyuyor. Simgenin renkleri, çok katmanlı yapı ve çok katmanlı yapının çeşitli katmanları bir renk modeli kullanılarak karakterize edilebilecek. Renk aralığının ise; kırmızı, mavi, sarı, yeşil, mor ve diğer renklerini içereceği belirtiliyor.

Öte yandan dünyaca ünlü teknoloji devi Apple iPad cihazlar için geliştirilen iPadOS’u geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Yeni bilgilere göre şirket aynı işlemi iPhone cihazlar için de yapmayı planlıyor. iOS’u  iPad’ler için iPadOS olarak güncelleyen şirket şimdi ise bir iPhoneOS çalışması içinde olmasıyla gündemde. Gelen bilgi, Jon Prosser tarafından duyuruldu. Apple ise henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı