Teknoloji

Apple Intel’in Alman Modem Birimini Satın Alıyor

Apple, Apple’ın kendi modem çiplerini daha hızlı geliştirmesine yardımcı olabilecek Intel’in Alman modem birimini satın almak üzere görüşüyor.

Apple Intel Modem Yongasını Satın Alıyor

Intel, modem işini parçalar halinde satmayı düşünüyor ve bu, Apple’ın bir satın alma ile ilgilendiği ilk kez duyulmamıştı. Nisan ayında, The Wall Street Journal, Apple’ın Intel modem yongası işinin bir bölümünü satın alma konusunda Intel ile görüşmelerde bulunduğunu ve görünüşe göre bu görüşmelerin devam ettiğini söyledi. İki şirket geçen yıldan beri görüşmelerde bulunuyor ancak görüşmelerin hala bir anlaşma yapmadan devam edebileceği konusunda uyarıyor.

Apple Intel

Bilgi, Intel’in Alman modem işletmesi için yapılan bir anlaşmanın, “yüzlerce” modem mühendisini Apple’a getirebileceğini tahmin ediyor. Intel’in yonga üretim tesisleri, 2011 yılında bir yonga üreticisi Infineon alımının ardından Almanya’da yerleşik.

Intel, Nisan ayında 5G akıllı telefon modem işinden çıktığını, Apple ve Qualcomm’un devam etmekte olan yasal savaş için bir karar verdiğini ve yeni bir tedarik anlaşması imzalamasından birkaç saat sonra haberleri paylaştığını duyurdu.

Apple, 2020 iPhone’ları için Intel’in 5G yongalarını kullanmayı planlıyordu, ancak söylentiler Intel’in tasarım tarihlerini karşılayamadığını ve iki şirket arasındaki ilişkinin kaynaklanmasını sağladığını belirtti. Apple şimdi Qualcomm’un 5G modem yongalarını 2020 5G iPhone’larında kullanmayı planlıyor ve ayrıca daha sonraki cihazlar için kendi modem yongası geliştirme üzerinde çalışıyor.

Gelecekte, Apple kendi modem yongalarını oluşturarak Qualcomm gibi tedarikçilere olan bağımlılığını azaltmayı hedefliyor, ancak şirketin teknolojinin hazır olması için henüz birkaç yıl kaldı. Bilgilere göre, Apple, San Diego’daki yeni modem yonga kiralama şirketlerine 2025 yılına kadar kendi modem yongaları içeren cihazları piyasaya sürmeyi beklemediğini söylüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı