MobilTeknoloji

Apple, iOS 12.3.1 ve macOS 10.14.5 İçin Ek Bir Güncelleme Yayınladı

iOS 12.3’ün her yerdeki iPhone ve iPad’lere ulaşmasından bir hafta sonra, Apple, birkaç hatayı gideren küçük bir güncelleme olan iOS 12.3.1’i piyasaya sürdü. Bu haftanın başlarında, Apple, bazı MacBook Pro’larda T2 çipi ile ilgili sorunları gidermek ve ortak bir kullanıcı şikayetini gidermek üzere macOS 10.14.5 için ek bir güncelleme yayınladı.

iOS 12.3.1 Güncellemesinde Yenilikler

iOS güncellemesi öncelikle Mesajlar uygulamasıyla ilgili bazı sorunları çözmeye odaklandı. Daha özel olarak, “rapor önemsiz” seçeneğinin geçerli iş parçacıklarında görünmesini engelleyen bir hatayı giderir ve bilinmeyen gönderenlerin, olmaması gerektiğinde ana gelen kutunuzda görünmesini sağlayan başka bir hata giderir. Ek olarak, VoLTE çağrılarını etkileyen bir sorunu ele almaktadır.

ios güncelleme

Apple’ın iOS 12.3.1 için yama notları aşağıdaki gibidir:

iOS 12.3.1, iPhone ve iPad’iniz için hata düzeltmeleri içerir. Bu güncelleme:

  • VoLTE çağrıları yapmayı veya almayı önleyebilecek bir sorunu giderir
  • Bilinmeyen Gönderenleri Filtrele etkin olmasına rağmen, Bilinmeyen gönderenlerden gelen iletilerin konuşma listenizde görünmesine neden olabilecek sorunları giderir.
  • Bilinmeyen göndericilerin Mesajlar iş parçasında Rapor Önemsiz bağlantısının görünmesini engelleyebilecek bir sorunu giderir
  • Her zamanki gibi, küçük sürüm ayrıca Apple’ın destek web sitesinde ayrıntılı olarak sunulan bazı ek güvenlik güncellemelerini de içermektedir.

Güncellemenin, yeni MacBook Pro bilgisayarlarında T2 yongasıyla ilgili bir sorunu gidermeye odaklandığını öne sürüyor. MacBook Pro kullanıcılarının çeşitli topluluklarının üyelerinin azınlığı T2 çipini birkaç sorun için, özellikle de belirli pro ses cihazlarındaki ses sorunları için suçladı. Müzik üreticileri, dizüstü bilgisayarlar için Apple’ın ana izleyicilerindendir.

T2 ile ilgili hangi sorunların Apple’ın burada çözdüğü belli değil, ancak güncelleme şu anda hazır durumda ve aynı zamanda beraberinde getirilen güvenlik değişikliklerinin bir listesi var.

Apple’ın 3 Haziran’da San Jose’deki WWDC “özel etkinliği” nde iOS 13 ve macOS 10.15’te gerçekleşen daha büyük değişikliklerle ilgili ayrıntıları göstermesi bekleniyor.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı