MobilTeknoloji

Apple iPad’lerde Mouse Desteğini Getiriyor.

Apple iPad’lere devrim niteliğinde bir yenilik getiriyor. Apple tarafından yapılan açıklamalara göre iPadOS yazılım desteği ile ilk defa USB girişli fare kullanımı desteği sunacak!

IOS yazılımlarında Fare desteği standart bir özellik olmamakla beraber, cihazın erişilebilirlik ayarlarındaki AssistiveTouch seçeneği ile kullanılabileceği ortaya çıktı. IOS geliştiricisi Steve Troughton-Smith’e göre bu özellik aynı zamanda Apple Magic Trackpad ile de çalışıyor.

 

 

Apple iPad’lere sunduğu IOS işletim sistemi desteğini noktalayarak, iPadOS adında yeni bir işletim sistemi ile hizmet vermeye devam edeceğini, Apple Geliştirici Konferansı 2019’da duyurdu. Yeni işletim sisteminde, AssistiveTouch özellikliğinde olduğu gibi iOS’taki dokunma özelliklerini fare kullanarak gerçekleştirilecektir.

 

Demo : https://twitter.com/i/status/1135653636145590273

Bu özellik şu anda yalnızca Erişilebilirlik seçeneği olarak karşımıza gelecektir. Fare ile tablet kontrolü dokunma özelliği ile karşılaştırıldığında iyi bir kullanıcı deneyimi sunamasada, Apple gelecekteki güncellemelerde fare desteğini daha yaygın bir seçenek haline getirebilir.

iPadOS işletim sistemine gelecek yeni özellikler içerisinde dikkat çeken bu yeniliğe kullanıcı yorumları aşağıda listeledik.

Lars666 İsimli Kullanıcı :
Yeni gelen bu özellikle İPad ile önemli bir yazı veya excel dosyası ile çalışırken çok kullanışlı olacak
görünüyor.

Tuckrat isimli Kullanıcı :

Bluetooth bağlantı desteği neden kullanılmıyor? Gerçekten, bugün kimler kablolu fare kullanıyor ki? Sanırım MacBook’lara takılan USB-C adaptörlerde olduğu gibi iPad’lerde de bağlantılı bu kabloları kullanmamızı istiyorlar.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı