Teknoloji

Apple İşletim Sistemlerinde Gold Master Sürümü İçin Çalışmaları Tamamladı!

Apple cihazlarda işletim sistemlerinin daha iyi bir şekilde hizmet vermesini sağlamak için bir son güncelleme üzerinde çalıştığını ifade etmişti. İşletim sistemlerinin Gold Master sürümleri için harekete geçildi. Çok kısa bir zaman sonra Apple ürünleri ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak bugün itibariyle bazı cihazlar için Gold Master sürümünün açıldığı belirlendi. Bu sürüm tamamen geliştiriciler için tasarlandı ve bugünden itibaren onların hizmetine sunuldu.

Henüz iOS, İpadOS, tvOS ve watchOs için bazı beta sürümlerinin yayınlandığı biliniyor. Ancak kısa süre içerisinde şirket tüm cihazları için yayınlayacağını ifade etti.

Apple Ürünlerinin Son İşletim Sistemine Sahip Olmaları Bekleniyor

Apple bazı cihazlar için dördüncü kabul edilen betaların 6 Mayıs tarihinde yayınlandığını ifade etti. Bununla birlikte bazı cihazlar için ise 7 Mayıs tarihinde yayınlandığı ifade edilmişti. Son yayınlanan sürümlerde koronavirüs salgınına karşı bazı beta sürümleri de içerdiği ifade edildi. Bununla birlikte program geliştiricileri tarafından son dönemlerde kullanılan maskelere ithafen, bu şekilde de yüz tanıma sistemlerinin geliştirilmesi için bir çalışma yapılmıştı. FaceID dedektörü bu süre içerisinde kullanıcıların yüzünde bir maskenin olduğunu tespit ettikten sonra yeniden bekleme süresini ekarte ederek direkt olarak kişileri şifre sayfasına yönlendiriyor. Böylece kullanıcıların maske kullanırken de bekleme süresini atladıkları belirlenmişti. Son sürümle birlikte cihazların daha verimli bir şekilde kullanılması amaçlanıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı