MobilTeknoloji

Apple Kimliği Sıfırlama

Bir Apple Kimliği, Apple cihazlarında (genellikle adınızı izleyen iCloud.com, me.com veya mac.com) ve bir parola ile kullanılan tek bir oturum açmadır. Bu giriş bilgilerini unutursanız, kendinizi biraz sıkışmış bulacaksınız. Apple Kimliğinizi unutursanız ne yapacağınızı aşağıda özetledik. Burada unutulmuş bir Apple kimliği şifresini nasıl sıfırlayacağımız hakkında daha fazla tavsiye sahibiz.

Apple ID resetleme

Mac’inizdeki Apple kimliği ile ilgili sorun yaşamanızın başka bir nedeni de var – bir Mac satın aldıysanız ve eski sahibinin Apple kimliği hala çalışıyorsa, alternatif olarak, Apple kimliğinizi kullanmayı bırakmak isteyebilirsiniz. Bu senaryoları burada ele alıyoruz.

Apple Kimliğinizi Sıfırlama Veya Silme

Devam eden gizlilik kaygıları ışığında, birçok kişi bu kadar çok farklı hesaba sahip olduğunu yeniden düşünmeye başlıyor. Apple, Tim Cook’un bu açık mektubunun belirttiği gibi, diğer servislerle bilgi paylaştığı zaman çok daha dikkatli. Ancak, Apple’ın elinde bir hesap bırakmak istemediğinize karar verdiyseniz, bu kılavuz yardımcı olacaktır.

Apple Kimliği Olmadan Bir iPhone veya Başka Bir Apple Cihazı Kullanabilir Miyim?

Herhangi bir Apple cihazını kullanmak için bir Apple Kimliğine ihtiyacınız yoktur. Mac bilgisayarınız, iPhone ve iPad’iniz gibi çalışmaya devam edecektir.

Ancak, Apple’dan indirdiğiniz herhangi bir içerik Apple Kimliğinizin çalışmasını gerektirir, böylece iTunes Store’dan satın aldığınız filmleri oynatamazsınız. App Store’dan indirilen uygulamaları kullanamazsınız veya bir iOS cihazına yeni uygulamalar yükleyemezsiniz. Ancak yine de, App Store dışından indirilen macOS’ta programları yükleyebilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bu Apple tartışma yazısı ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, aslında Apple Kimliğinizi silemezsiniz. Ancak yapabileceğiniz şey, tüm bilgilerinizi Apple’dan kaldırmaktır. Yani, bunun yeterli olduğuna karar verdiyseniz ve tüm Apple ID tamamen kurtulmak istiyorsanız, okumaya devam edin.

Apple kimliğinizi bilgisayarınızdan silin

İlk adım, Apple ID’nizi Mac bilgisayarınızdan kaldırmaktır. Bu adımları takip et:

  • Mac’te iTunes’u açın.
  • Mağaza> Hesabı Görüntüle’yi seçin.
  • Şifrenizi girin.
  • Bulutta iTunes’un altındaki Cihazları Yönet’i tıklayın.
  • Hesabınızla ilişkilendirilmiş her cihazın yanındaki Kaldır’ı tıklayın.
  • Bitti’yi tıklayın.
  • Mağaza> Bu Bilgisayarı Yetkilendir’i seçin.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı