Teknoloji

Apple Kimliğinizle iCloud Kimliğiniz Arasındaki Fark Nedir?

Bugünlerde milyonlarca Apple kullanıcısı olmasına rağmen, Apple ID ile iCloud ID hesapları ve şifreler arasındaki farkın hala belirsiz olduğu görülüyor. Bu yüzden, her birinin ne olduğunu kısaca açıklayacağımızı düşündük ve sonra farklı olup olmadıklarını görmek için bakalım.

Apple Kimliğiniz

Apple kimliği, Apple ile yapabilecekleri her şeyin kullanıcı adıdır. Yalnızca Apple kullanıcılarının oturum açabileceği bir hesaptır. Apple kimliği, Apple’ın veritabanında bilgilerinizi edinmenin bir yoludur, böylece kendinizi MacBook, iPhone veya iPad’inizde tanımlayabilirsiniz.

Apple kimliği, iMessage, iCloud, iTunes Store ve Apple Store gibi çeşitli Apple ürünlerine giriş yapmak için kullanılabilir. Apple kullanıcılarının oyun, müzik ve uygulama gibi ürünleri Apple Store’dan almasını sağlar.

Apple kimliğinizin sahtekarlığa karşı korunmasını sağlamak için iki faktörlü bir kimlik doğrulaması ayarlamanız gerekir. Biri şifrenizi bilse bile, hesabınıza erişebilecek tek kişi olduğunuzdan emin olmak için tasarlanmış ekstra bir güvenlik katmanı olarak hizmet eder. İki faktörlü kimlik doğrulama, Apple ID’nizin güvenliğini ve Apple ile sakladığınız tüm kişisel bilgileri önemli ölçüde artırır, çünkü hem bir şifre (veya bir şifre) hem de bir biyometrik kimlik doğrulaması gerektirir.

iCloud Kimliği

iCloud, ayarladığınız ve birden fazla cihazdaki verilerinize senkronize etme ve erişme çevresinde yerleşik araçlara erişmenizi sağlayan bir hesaptır. Adres defterinizi ve takvimlerinizi, dosyalarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı senkronize etmek için bunun bir bilgisayarda veya bir iOS aygıtında kullanışlı olmasının birçok yolu vardır.

icloud kimliği nedir

iPad ve MacBook’unuz gibi Apple ürünlerini ailenizin üyeleriyle paylaşıyorsanız, her üye için gizli bir iCloud ID oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, tüm kullanıcılar e-posta, mesaj, takvim, fotoğraf vb. İçin kendi iCloud deneyimine sahip olacak, bu da kişisel bilgilerinize aynı cihazları kullanan herkesin erişemeyeceği anlamına geliyor.

Farklar

Apple kimliği ve iCloud kimliği iki farklı hesaptır, ancak karışıklık aynı e-posta kimliğiyle erişilebileceği anlamına gelir. Daha önce belirtildiği gibi, Apple Kimliği iCloud’da oturum açmak için kullanılır. İCloud’da oturum açtığınızda, e-posta adresi ve şifre Apple Kimliğinizdir. iCloud, Apple ID giriş bilgilerinin üstüne eklenmiş bir servis olarak düşünülebilir. Ve sıkı sıkıya bağlı olduklarından, genellikle aynı hesap olarak kabul edilebilirler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı