Teknoloji

Apple Mac Pro Türkiye’de Satışa Çıktı

Apple’ın profesyonel kullanıcılara yönelik duyurduğu en güçlü Mac modeli Mac Pro Türkiye’de satışa sunuldu. Apple Mac Pro modelinin yanında Pro Display XDR ekranını da ülkemizde satışa sundu. 

Tasarımıyla çok eleştirilen Apple’ın en güçlü Mac bilgisayarı Mac Pro sonunda satışa sunuldu. WWDC 2019 etkinliğinde duyurulan Apple’ın yeni ürünleri Mac Pro ve Pro Display XDR ürünleri güçlü özelliklerinin yanında yüksek fiyat etiketine sahip olmalarıyla da çok konuşulmuştu. Apple’ın Mac Pro modelinin başlangıç fiyatı 6 bin dolar olarak açıklandı. Başlangıç seviyesinde Mac Pro modelinde 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM ve AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ile 256 GB depolama alanı sunuluyor.

Mac Pro’nun en üst donanım seçeneklerinde ise 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci 12 x 128 GB DIMMs ile oluşturulabilen 1.5 TB RAM ve ili MPX modül aracılığıyla oluşturulabilen dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı ile 4 TB SSD seçeceği ile oluşturulabiliyor. Eğer ki kullanıcıların istedikleri takdirde sistem video düzenleme işlemlerini önemli derece düşüren Afterburner kartı da dahil edilebiliyor.

Kullanıcılar bu bilgisayarın yanında herhangi bir ekran olmadan Final Cut Pro X, Logic Pro X ve Magic Mouse 2 + Magic Keyboard 2 ürünlerini tam 53 bin dolar karşılığında satın alabiliyor. Mac Pro modelinin başlangıç fiyatı 42.999 TL seviyesindeyken en üst düzey Mac Pro modelinin fiyatı ise ülkemizde tam 420 bin TL seviyesinde. 

Apple Pro Display XDR Fiyatı

Apple Mac Pro modelinin yanında Pro Display XDR ekranını da ülkemizde satışa sundu. 32 inç büyüklüğünde 6K çözünürlüğe sahip olan monitör ince çerçeveleriyle dikkat çekiyor. HDR desteği sunan monitörün yurt dışı fiyatı 5 bin dolar olarak açıklanırken, modelin ayağının fiyatı ise 1.000 dolar olarak açıklandı. Pro Display XDR ekranının ülkemizdeki fiyatı ise 35.999 TL olarak açıklandı. Eğer ki Nano kaplama seçeceğine sahip Pro Display XDR ekranı alınırsa modelin fiyatı 42.999 TL olurken monitörün ayağının fiyatı ise 7.199 TL olarak açıklandı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı