Teknoloji

Apple Macbook’lar Konusunda Uyardı! Webcam Koruyucusunu Çıkarın!

Apple tarafından Macbook kullananlara önemli bir uyarı yapıldı. Pek çok kullanıcının cihazlarında kamera kapağı kullandıkları biliniyor. Bu durum kameranın korunması açısından oldukça önemli. Ancak kamerayı korumak isterken kamera kapağı sayesinde zarar vermeleri de mümkün.

Apple tarafından yapılan bu uyarı aslında pek çok kullanıcı tarafından sürpriz olmadı. Son zamanlarda kameraların bir bant yardımı ile ya da bir kağıt ile örtmek neredeyse moda haline geldi. Bu durumu daha kolay hale getirmek için küçük plastikten kamera kapakları satılmaya başladı. Bu kamera koruyucularda son zamanlarda kullanıcılar arasında giderek kullanılması popüler bir çalışma oldu.

Bilgisayarı Kapatırken Kamera Koruyucuları Kapatın!

Apple tarafından bu süreçte kamera koruyucu kullananlara bir uyarı yapıldı. Kullanım sırasında ortam ışığı sensörünün de bu süreçte etkilenebileceği ve ışığın parlaklık seviyelerinin bozulabileceği ifade edildi.

Kullanılan kamera koruyucuların uzun vadede bazı programların özelliklerinin çalışmayı durdurabileceği ifade edildi. Ayrıca kamera kapatıcı kullanan bir Macbook kullanıcısının bilgisayarın kapağını kamera koruyucu varken kapatmasının ardından kameranın çatlamasına neden olabileceği ifade edildi. Genellikle Macbook kullanıcılarının cihazlarında bulunan LED uyarı ışığını takip etmeleri ve buna güvenmeleri gerektiğinin önemli olduğu ifade edildi.

Genellikle kullanıcılar kamera kapatıcı ile güvenliği sağlayabileceklerini düşünürlerken bununla birlikte sanıldığı kadar güvenilir olmadığı da vurgulanmış oldu. Bu süreçte Macbook’larda ekranların son derece hassas olduğu bir kez daha dile getirildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı