Teknoloji

Apple Music 60 Milyon Aboneyi Aşıyor

Apple’ın yazılım ve hizmetleri patronu Eddy Cue’ya göre Fransız Numerama röportajında Apple Music, 60 milyon abonenin üzerine çıktı. Bu, Apple CEO’su Tim Cook’un Ocak ayında açıkladığı geçen yılın sonunda 50 milyon aboneye bağlı.

Apple Music ve Spotify Birbirleriyle Yarışıyor

Nisan ayında 100 milyon ücretli üye bulunduğunu bildiren Spotify’a Apple Music’i ikinci sırada tutuyor. İnsanların müzik dinlemenin en yaygın yolu olarak akışa geçerken, Apple Music ve Spotify, abonelik müziğine hükmetmek için iki yönlü bir yarışta liderler olarak ortaya çıktı. Apple Music, Spotify’dan yedi yıl sonra piyasaya sürüldü, ancak Apple’ın abonelik müzik servisi, çok önemli bir pazarda öncü olabilir: dünyanın kayıtlı müzik için en büyük pazarı olan ABD.

Apple Music

Spotify hem dinleyenlerin hem de abonelerin en büyük yayın hizmeti olmaya devam etmesine rağmen, Apple Music, yeni üyeler bulmak için iPhone’un popülerliğinden faydalandı. Bu, Apple Music’in ABD gibi ülkelerde bir ayağa kalkmasına neden oluyor; iPhone’un kullanımı dünyanın geri kalanında olduğundan daha büyük.

Ancak Spotify, Apple’ın sahip olmadığı ücretsiz bir seviyeye sahip olduğundan, Spotify, hizmetini en az ayda bir kez kullanan toplam 217 milyon kişiye sahip.

Apple Music Günden Güne Artıyor

Apple, 100 milyon premium kullanıcısı olan Spotify’ın gerisinde kalırken, Apple Music Haziran 2015’teki lansmanından bu yana istikrarlı bir büyüme kaydetti. İlk altı ayında 10 milyon aboneye ulaştı ve Aralık 2016’ya kadar 20 milyon ücretli kullanıcıya tırmandı. Bir yıl önce, 40 milyon abonesi vardı ve ABD’de Spotify’dan daha fazla ödeme yapan kullanıcının dikkatini çektiği bildirildi. Apple Music’in yükseliş eğilimi yavaşlama belirtisi göstermiyor ve işler plana göre giderse, Apple’ın macOS Catalina’daki Müzik, TV ve Podcast uygulamalarını ve şarkılarınızla senkronize edilen şarkı sözlerinin eklenmesi kararını artırabilir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı