Teknoloji

Apple Music Yeni Özelliği İle Türk Sanatçılara Destek Olacak

koronavirüs salgını nedeniyle pek çok sektör derinden etkilendi. Özellikle kültür sanat ve eğlence aktivitelerinin ertelenmiş olması ciddi bir yükümlülük olarak ifade ediliyor. Bu noktada müzik sektörü de kötü günlerden geçmeye başladı. Türkiye’de bulunan sanatçılar son zamanlarda durumdan isyan etmeye başladılar. Salgın nedeniyle işlerinin kötü etkilendiğini ve yeni düzenlemeler sonucunda birkaç adımın atılması gerektiğini düşünüyorlar.

Apple Türk sanatçıları unutmadığını ifade eden bir açıklama yayınladı. Yerli Müzik Türkiye isimli bir çalışma başlatıldığını açıkladı. Bu çalışmanın asıl amacının Türk sanatçıları desteklemek ve bu kötü günleri en az hasarla atlatmalarını sağlamak olarak ifade edildi.

Yerli Müzik Türkiye Nasıl Çalışacak?

Apple Music uygulamasının Gözat kısmının altına konumlandırılması bekleniyor. Bu kısımda Türk şarkıcıların müzik çalışmaları, albümleri ve singlelerı yer alacak. Ön plana çıkacak olan sanatçıları dinlemek kullanıcılar tarafından da oldukça kolay bir hale gelecek.

Apple Music uygulaması üzerinden başlatılan çalışmanın ardından kullanıcılar son dönemlerde popüler olan şarkıcıları ve şarkıları keşfederek dinleyebilecekler. Salgın döneminde konser veremeyen, yeni etkinlik düzenleyemeyen sanatçıların unutulması da engellenecek. Sürekli canlı tutulacak olan kategoride pek çok Türk şarkıcıya yer verilecek.

Çalma listelerinin ise Karnaval ile birlikte oluşturulması bekleniyor. Bu kategori içerisinde müzik dinlemek daha keyifli bir hal alacak. Yerli sanatçıların yerli eserleri ve unutulmuş şarkılar bu çalışma ile birlikte tekrar gündeme gelmiş olacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı