Teknoloji

Apple Müzik’in Tarayıcı Sürümü Nihayet Kullanıma Açıldı

Apple’ın Spotify, Deezer ve Google Play Müzik gibi devlerin arasına bir hayli geç katıldığını söyleyebilmek mümkün. Bu nedenle internet üzerinden müzik yayıncılığı pastasındaki payı hayli küçük olan ABD’li teknoloji devi, 2015 yılından bu yana Apple Müzik’in internet sürümünü yayın hayatına geçirmeye çalışıyor. 

Oysa adı anılan rakiplerin neredeyse tamamı iOS ve Android’in yanı sıra masaüstü ve web uygulamalarına sahip durumdalar. Neyse ki Apple Müzik kullanıcılarına her platformda müzik dinleme imkânı sunmasına engel olan bu durumu düzeltmiş durumda. 

Eylül ayından beri Beta sürecindeydi

Aslına bakılırsa Apple geçen sene Eylül ayından bu yana Apple Müzik’in tarayıcı versiyonu için çalışmalarını sürdürüyordu. O tarihten bu yana Beta sürecinde kalmaya devam eden uygulamanın son kullanıcılar için hazır hale gelmesi ise bugünü buldu.

An itibariyle Apple Müzik aboneliği olan ve Windows üzerindeyken iTunes kullanmak istemeyen tüm kullanıcılar Apple Müzik’e tarayıcıları üzerinden erişim sağlayabilecekler.

Uygulamanın web sürümüne ulaşmak için yapılması gereken tek şey music.apple.com adresini ziyaret etmek. Oturum açtıktan sonra tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi yeni müzikler keşfedebilir, bulduğunuz müzikleri listelerinize ekleyebilir ve Apple Müzik tarafından önerilen yapımlara göz gezdirebilirsiniz. Ve doğal olarak tarayıcınız üzerinden müzik dinleme keyfini yaşayabilirsiniz.

Apple Müzik cephesinde sessizlik hakim

Daha çok yeni iPhone modelleri üzerine yoğunlaşan Apple, 2020 yılı içerisinde Apple Müzik servisi için herhangi bir göze çarpan yeniliği hayata geçirmiş değildi. Beta sürecinin sona erip tarayıcı sürümünün nihayet son kullanıcıların beğenisine sunulmuş olması ile bu durum değişti. Sıradaki hamle Apple Müzik’in uzun süredir güncelleme almayan Android uygulamasının yenilenmesi olabilir. 

İlerleyen dönemde ise Apple’ın amacı ABD’de olduğu gibi başka pazarlarda da Spotify’ın liderlik koltuğunu devralmak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı