Teknoloji

Apple OLED Ekranları İçin Samsung ile Görüşmekte

Samsung, Apple ile yapılan bir tedarik anlaşmasının bir parçası olarak iPhone X ve daha yenileri için OLED ekranlarının özel tedarikçisidir. Ancak, son çeyrekte tahmin edilenden daha az iPhone satışı nedeniyle, Apple’ın Samsung’a her iki şirketin de başlangıçta beklediğinden daha az OLED ekran sipariş ettiği bildirildi.

OLED Ekran İçin Görüşmeler Başlandı

Kore’deki ETNews, bu düşüş nedeniyle Apple’ın şu anda Samsung’a yüz milyonlarca dolar ceza verdiğini bildirdi. Ancak, nakit ödeme yerine, raporun Apple’ın “tabletler ve notebook” gibi gelecekteki ürünler için OLED ekran siparişlerini taahhüt etmek de dahil olmak üzere birçok seçenek sunduğunu iddia ettiği bildiriliyor. Bu, Kore sitesinden son bir rapora hizalar. Samsung’un, yeni 16 inçlik bir MacBook Pro ve gelecekteki iPad Pro modelleri için OLED ekranları sağlama konusunda Apple ile görüştüğü iddia edildi.

İlk önce, tanınmış analist Ming-Chi Kuo’nun 16 inç ila 16,5 inçlik bir MacBook Pro’yu duyduğumuzu belirten, notebookun 2019’da bir noktada “tamamen yeni bir tasarım” ile başlayacağını söyledi, ancak yorum yapmadı. Dizüstü bilgisayarın hangi ekran teknolojisini kullanacağı veya başka ayrıntıları paylaşmadı.

Kuo, daha önce iki yeni iPad Pro modelinin 2019’un dördüncü çeyreği ve 2020’nin ilk çeyreği arasında seri üretime gireceğini iddia etmişti, ancak yine de, tabletlerin hangi görüntüleme teknolojisini kullanacağını söylemedi.

Bunun ötesinde, Kuo, Apple’ın önümüzdeki iki yıl boyunca Mini-LED arka ışıklı birkaç yeni ürün piyasaya sürmesini beklemektedir. 2020’nin sonlarında veya 2021’in başlarında 10 inç ila 12 inçlik bir iPad ve 15 inçlik 17 inçlik bir MacBook 2021’in ilk yarısı, bu yüzden ilk OLED tabanlı iPad’lerden ve Mac’lerden tam olarak ne kadar uzakta olduğumuz belli değil.

Apple’ın OLED’e geçişi Apple Watch ve ardından iPhone X ile başladı, böylece iPad Pro ve MacBook Pro teknolojinin daha küçük ekranlardan daha büyük ekranlara kadar doğal bir şekilde ilerlemesine devam edecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı