Teknoloji

Apple Sarmal Ekran Teknolojisi İle İlgili Patent Aldı

Teknoloji devi Apple, bir yandan yeni teknolojik ürünleri üzerinde çalışırken bir diğer yandan da yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor. Apple şimdi de sarmal ekranlar için patent aldı. 

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi geçtiğimiz günlerde Apple’ın sarmal ekranlı akıllı telefonlar ile ilgili bir devam patentini yayınladı. Apple’ın sarmal ekran teknolojisi için 2013 yılının Mart ayından itibaren toplamda on üç kez patent başvurusu olduğu görüldü. 

Apple’ın aldığı patentler hakkında bilgi veren Patently Apple internet sitesi Apple’ın yeni patenti hakkında bilgi verdi. Apple’ın yeni patenti temel olarak mevcut bir patent hakkında yeni bilgileri ortaya koyuyor ve önceden alınmış patentlere yeni detaylar ekliyor. Apple’ın bu patenti böylece yeni olmuyor ve eski patentini güncelliyor. Yeni patent ile birlikte Apple’ın sarmal ekran teknolojisi ile halen ilgilendiğini gösteriyor. Apple’ın bu yeni patentini hangi ürününde kullanacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Apple Sarmal Ekran Teknolojisini Geliştirmeye Devam Ediyor!

Yer alan yeni bilgilere göre cihaz üzerinde bulunan ekranın cihazı tamamen sardığı görülüyor. Diğer akıllı telefon ürecileri de akıllı cihazlarında kullandığı standart ekran ve gövde oranlarını değiştirmek için çabalıyor. Apple’ın bu küçültme için sarmal ekran teknolojisini kullanabileceğini görüyoruz. Apple’ın yeni patentinin Xiaomi’nin Mi Mis Alpha modeline benzediğini söyleyebiliriz. 

Patent ile birlikte Apple’ın sarmal ekran teknolojisi üzerinde çalışmalarının devam ettiğini görüyoruz. Katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde çalışmalarına devam eden teknoloji şirketleri arasında Apple’ın da dahil olduğunu bu patentler ile birlikte görüyoruz. Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlara öncülük eden Samsung ve Huawei’nin akıllı telefon modellerinin sorunlar yaşadığı şu günlerde Apple’ın bu yeni teknolojiye temkinli yaklaşması oldukça mantıklı görünüyor. 

Apple’ın yeni ekran teknolojisini ne zaman kullanacağı şimdilik bilinmese de yeni ekranların iPhone 12 ya da iPhone 13 modellerinde gelmesine imkansız gözüyle bakılıyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı