Teknoloji

Apple Şirket İçerisinde Gizli Bir Ağ Adaptörü Kullanacak

ABD’li teknoloji devi olan Apple için son zamanlarda ilginç bir iddia ortaya atıldı. Apple son dönemlerde ABD Federal İletişim Kurulu’na gizli bir kayıt yaptırmak için başvuru yaptı. Bu süreç içerisinde sadece şirketin kullanımına uygun olarak bir ağ adaptörü geliştirmek istediği belirlendi. Bu başvuru ise FCC veritabanı içerisinde yayınlanınca ortaya çıktı. Veritabanı için uygulanan güncelleme sırasında durum ortaya çıkmış oldu.

Yeni ağ adaptörünün düşük güçlü Wi Fi ileticinin 1 GhZ altında çalıştığı belirlendi. Daha detaylı bakıldığı zaman nesnelerin interneti uygulamaları için kullanılan bir protokolün varlığını ortaya koyuyor.

Gizlilik anlaşması ile birlikte bu bilgiler gizli kalmalıyken güncelleme ile birlikte ortaya çıktı. Bu süreçte model numarası ve kod adı da ortaya çıktı. Bu bilgilerle bir inceleme yapıldığı zaman aslında Apple ürünleri ile bağlantısının olmadığı belirlendi. Buda sadece şirkete ait olan bir ağ adaptörü anlamına geliyor.

Gizemli Cihaz Ne İçin Kullanılacak?

Ortaya çıkan sınırlı bilgiler kısa sürede heyecana neden oldu. Sistemin ne için kullanılacağı henüz netleşmedi ancak bazı tahminler var. Müşteri ürünleri için olduğu gibi Apple çalışanları içinde şirket içerisinde bir doğrulamanın gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu durumda şirkete ait kapı erişimi kimlik okuma sisteminin yer aldığı belirlendi.

Şirket içerisinde büyük bir gizlilik içerisinde güvenlik ve pratik kullanım imkanları için gündeme geldiği söylenen bu ağ adaptörü hakkında şirketin bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı