Teknoloji

Apple Store’lar İçin Açılma Kararı! O Tarihte Açılmaya Başlıyor!

Salgınla mücadele hala aktif olarak devam ederken, vaka sayılarında ciddi bir düşüş görüldü. Bunun üzerine hayatın yeniden normale dönmesi için önemli çalışmalar yapılıyor. Bazı sıkı tedbirlerin genişletilmesine karar verildi. Çin’de virüsün ortaya çıkması ile birlikte tüm Apple Store’lar kapatılmıştı. Çin’de vaka sayısının neredeyse sıfırlanmasının ardından hayat normale dönmeye başladı. Çin ile devam eden kapatılma süreleri tüm Apple Store’ları kapsadı.

Şimdilerde Çin haricinde tüm Apple Store’ların kapalı olduğu belirlendi. Tim Cook tarafından geçtiğimiz hafta konu hakkında yeni bir değerlendirme yapıldı. Avustralya ve Avusturya’da bulunan mağazaların birkaç hafta içerisinde yeniden açılması için düzenlemelerin yapılacağını belirtti. Bu süreçte net bir tarih verilmemişti.

Bugün Yeniden Açılıyor!

Avusturya’nın başkenti olan Viyana’da bulunan Apple Store alınan karar neticesinde bugün açılıyor. Güney Kore’de bulunan mağazalar görmezden gelindiği zaman Çin dışında açılan ilk Apple Store mağazası olacak. Avrupa’da da açılan ilk mağaza olması bekleniyor.

Teknoloji devi mağazalarının açılması için tüm stratejileri yeniden gözden geçiriyor. Yerel koşullar gözden geçiriliyor. Bu süreçte salgının kontrol altına alındığı ve vaka sayılarının düşüşe geçmiş olduğu ülkelerde değerlendirmeler sonucunda yeni kararlar alınacak.

Teknoloji mağazalarının kalabalığı düşünüldüğü zaman aslında binlerce kişi tarafından ziyaret edilmesinin ardından salgının yeniden kontrolden çıkması olası bir durum olarak değerlendiriliyor.  Apple bu süreçte yeni önlemler alarak hem sayıyı azaltmayı hem de mağazadaki hijyen kurallarını yeniden gözden geçirmeyi amaçlıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı