Teknoloji

Apple Trackpad Üzerinde Değişiklikler Yapmayı Planlıyor

Teknoloji dünyası denildiği zaman akla ilk olarak gelen şirketlerden birisi olan Apple son zamanlarda yeni bir çalışma üzerinde durduğunu açıkladı. Piyasaya sürmeyi planladığı yeni özellikler ile birlikte kullanıcı kitlesini genişletmek için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Salgın döneminde şirketin boş durmadığı ve yeni çalışmalar ile gündeme geldiği öğrenildi.

MacBook serilerinde bulunan trackpad tasarımının  yeniden değiştirilmesi için çalışmalar içerisinde olduğu belirlendi. Bu süreçte yeni test çalışmaları da yapılıyor. Apple benzersiz ve yenilikçi çalışmalar yapmak için harekete geçti. Bu süreç içerisinde trackpad sisteminin sanallaştırılması için bir patent başvurusunda bulunduğu ifade edildi.

Yeni Görseller Ortaya Çıktı

Apple tarafından alınan yeni patent ile birlikte sadece çalışmanın trackpad ile ilgili olmadığı belirlendi. Bunun üzerine şirketin ikinci bir patent başvurusunda daha bulunduğu belirlendi. Şirket bu süreç içerisinde klavye ve klavye içerisinde bulunan alanın daha duyarlı hale getirilmesi için planlamalar yapılıyor

Çalışmanın planlandığı gibi uygulamaya geçirilmesinin ardından kullanıcılar trackpad’i istedikleri yere yerleştirebilecekler. Bu durumda bilgisayarın soluna da taşınmasına izin verilecek. Bu yeni uygulamanın özellikle solak kişiler tarafından bilgisayarın daha verimli kullanılması için gerekli olduğu belirtildi.

Henüz fikir aşamasında olan bu çalışmanın tamamen hayata geçmesi halinde cihazda klavye büyük bir dokunmatik panel haline getirilebilecek. Bu durum pek çok kullanıcı için kendi avantajları dahilinde kullanılabilecek. Cihazın sadece metin girişi amacıyla değil aynı zamanda pek çok amaçla sorunsuz bir şekilde kullanılması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı