Teknoloji

Apple Ürünlerinden Sonra Hizmetlerine de Zam Yaptı!

Apple her yıl Eylül ayında düzenlemiş olduğu bir lansmanla yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde yeni modellerini tanıtmaya başladıktan hemen sonra teknik servis ücretleri ve hizmet ücretleri hakkında da bir güncelleme yapıyor. Her yıl bu fiyat güncellemeleri bir gelenek halini aldı. Türkiye’de en pahalı telefon modellerini hazırlayan Apple bu süreçte verdiği hizmetleri de en pahalı teknik servis ücretlerine çıkarmaya son derece meraklı gibi görünüyor.

Servis modelleri sadece Iphone 11 ailesi için değil şimdiye kadarki tüm modelleri için geçerli durumda. Bu duruma tüm teknik servis fiyat güncellemelerinin garanti kapsamında kalan modeller için geçerli olduğu ifade edildi.

Garanti Süresi Geçen Servis Ücretlerine Zam Geldi!

Fiyatlara gelen zam çeşitli şekillerde teknik servisten hizmet alacak olan kişileri pek mutlu etmeyecek gibi görünüyor. Bunun üzerine tekrar belirtmekte fayda var ki yeni fiyatların tamamı garanti kapsamı dışında kalan modeller için geçerli. Ayrıca garanti içerisinde olan ancak kullanıcı hatasına bağlı olarak yaşanan hasarlar ve arızalarda da tutarların faturaya yansıtılabileceği belirlendi. Bunun dışında Apple ürünlerinin tamamında garanti kapsamında olan tüm onarımların ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilecekleri belirtildi.

Pil değişimi ve ekran değişimi gibi ücrete tabi olan tüm hizmetlerin modeller arasında da çeşitli fiyat farklılıkları yaşadıkları biliniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı