MobilTeknoloji

Apple Watch 6’nın Satış Fiyatı Açıklandı Mı?

Apple firması gelecek aylar içinde yeni Watch 6 modeli ile piyasaya çıkmayı planlıyor.

Geçmiş olduğumuz aylardan edinmiş olduğumuz tecrübeler sonucu lansman ile eş zamanlı olacak şekilde yeni watchOS 7 sürümünü de göreceğimiz hakkında bilgi sızıntıları da yapıldı.

 Apple watchOS 7 özellikleri ve çıkış tarihi açıklandı.

Apple watchOS 7 ile Gelen Yenilikler Neler Oldu?

Apple WatchOS 7 modeli resmi olarak Eylül 2020 tarihinde kullanıcılar ile buluşacak olsa da işletim sisteminin yeni sürümüne ait detaylar WWDC 2020 sırasında öğrenilecek gibi durmaktadır.

Yeni gelmiş olan güncelleme ile eklenecek özelliklerin resmi olarak duyurulması için önümüzde biraz daha zaman bulunuyor olsa da bu noktadan sonra kullanıcıların resmi uyku takibi uygulamasını kullanmaya başlayacaklarını anlıyoruz.

Apple watchOS 7 için bu kararı daha önceden alıp uygulamayı kullanıcılara sunması gerekiyordu.

Edinmiş olduğumuz bu bilgiler dışında pil tasarrufu sağlamak için de çok daha gelişmiş seçeneklerin kullanıcılara sunulması beklenmektedir.

Pil tasarrufu modu bu durumda, telefonun aktif olan ve olmayan tüm özelliklerini kapatarak sadece saati gösteren bir özelliği bulunuyor, buna karşılık olarak cihazı geleneksel bir saate çevirmeye gerek kalmadan pil ömrünü uzatabilecek birkaç özelliğin eklenmesi yani bir güç tasarruf modu da bu güncelleme ile kullanıcılar tarafından beklenmektedir.

Edinilen bilgiler doğrultusunda uygulamaya gelişmiş etkinlik takibi özelliğinin de yeni gelecek olan sürüm ile birlikte ekleneceği düşünülüyor.

Bu belirtilen farklı etkinliklerin arasında geçişlerin otomatik olarak algılanmasını sağlamakta ve sisteme kayıt edilmesini kapsamaktadır.

Bu aşamadan sonra anlatılan tüm bu yeniliklerin ve güncellemelerin şu an için sadece sızıntıdan ibaret olduğunu ve 22 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan WWDC 2020 ile birlikte resmi özelliklerin açıklanacağını bilmekteyiz.

Corona virüs salgını sebebi ile Apple programının etkilenip etkilenmeyeceği de şu an için kesin değil.Bu sebep ile iPhone 12’nin geciktirilmesiyle ilgili çeşitli tahminler mevcut ve Apple Watch 6 için de buna benzer bir durum söz konusu olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı