Teknoloji

Apple Watch Series 6 Hakkında İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Apple’ın önümüzdeki yıl tanıtımını gerçekleştireceği Apple Watch Series 6 modeli ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı. İşte Apple Watch Series 6 hakkında bilinenler. 

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz aylarda her zaman açık ekran ve pusula özellikleri olan Apple Watch Series 5 modeli ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Apple Watch Series 5 ile birlikte gelen her zaman açık ekran özelliği kullanıcıları sevindirmişti ve bu özellik Apple Watch Series 5 modelini gerçek bir hal aldığını ortaya koymuştu. 

Akıllı saat pazarının lideri konumunda olan Apple, Apple Watch Series 6 modeli ile birlikte saatin performansını arttıracak. Daha yüksek performans sunacak olan Series 6 modelleri ayrıca daha yüksek WiFi ve mobil bağlantı hızı sunacak. 

Apple’ın Apple Watch series 6 modelinde yapması beklenen değişikliklerden birisi de materyal değişimi olacak. Apple Watch Series 6 modeli Series 5 modeline göre daha iyi bir su yalıtımı özelliğine sahip olacak. Apple’ın Series 6 modelinde bunu nasıl sağlayacağına dair şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Apple Watch Series 5 modeli ile birlikte su yalıtımını iyileştiren Apple’ın Apple Watch Series 6 modeli ile birlikte bunu daha ileri bir seviyeye taşıması bekleniyor. 

Apple Watch Series 6 modelinin en büyük yeniliği ise MicroLED ekranı olacak. Apple Watch modellerinde kullanılan OLED ekrandan daha ince, daha parlak ve daha az enerji tüketecek olan bu ekran OLED ekranlardan daha uzun ömürlü ve OLED ekranların en büyük sorunlarından birisi olan yanma sorununa karşı daha dayanıklı bir ekran teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. 

Apple Watch Series 6 Ekrandan Parmak İzi Okuma Özelliğine Sahip Olabilir

Apple’ın geçtiğimiz günlerde Apple Watch modelleri için yeni patent aldığı ortaya çıkmıştı. Yeni patent Apple’ın Apple Watch modellerinde ekrandan parmak izi okuma teknolojisini kullanabileceğini gösteriyordu. Apple’ın ekrandan parmak izi okuma teknolojisine sahip Touch ID özelliği Apple Watch Series 6 ile birlikte kullanıcılara sunulabilir. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı