Teknoloji

Apple Watch Series 6 Yeni Özelliğiyle Akıl Sağlığındaki Değişimleri Bildirecek!

Apple Watch Series 6’nın birkaç ay içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Son dönemlerde hakkında çok fazla konuşulmasa da yeni özellikleri oldukça dikkat çekici görünüyor. Yeni modelin tanıtımının Eylül ayında Iphone 12 serisi ile birlikte yapılması planlanıyor. Henüz aylar olmasına rağmen üzerinde yapılan çalışmalar son derece heyecan yarattı. Bazı özellikle şimdiden piyasaya sızdırılmaya başlandı. Bir uygulama geliştirici tarafından planlanan özellikle yayınlandı.

Akıl Sağlığındaki Bozulmalar Tespit Edilecek

Apple tarafından tasarlanan ve her bir detayla incelikle ilgilendiği öğrenilen akıllı saatlerde, uyku kalitesi, nabız takibi ve zihinsel sağlık gibi verilere yer verilecek. Bu tür detaylarda herhangi bir anormalliklerin yaşanması halinde tespit edilerek kullanıcı ile paylaşılması bekleniyor.

Zihinsel sağlık konusu ise bir akıllı saatte ilk olarak ifade ediliyor. Özelliklerin sızdırılmasının ardından en fazla dikkat çeken ayrıntı bu oldu Sağlık konusundaki tüm verilere akıllı saatin kolaylıkla ulaşması bekleniyor. Apple tarafından akıllı telefonlar için geliştirilen nabız oksimetresi ilk olarak Mart ayında ortaya çıkmıştı. Koronavirüs salgınının tüm dünyada ciddi bir tehlike olmasının ardından bu özellik, ciğerlerin mevcut durumunun anlaşılması ve herhangi bir tehlikeye karşı kullanıcılara bilgi vermesi açısından oldukça etkili olacağı ifade edilmişti.

Yeni akıllı saat aynı zamanda kişilerin yaşamış oldukları panik atak krizlerini ve yaşadıkları stresi tespit ederek bununla ilgili hem bazı uyarılar verecek hem de zihinsel olarak yaşanan bazı sorunlara çözüm bulmayı amaçlayacak. İyi bir işlemci ile piyasaya sürülecek olan ürünün pil ömrünün de daha kaliteli olması bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı