Teknoloji

Apple Watch Touch ID Özelliğiyle Gelebilir

Apple’ın sevilen giyilebilir cihaz ürünü Apple Watch’un yeni modeli Touch ID parmak izi okuyucusu ile gelebilir. 

Apple kısa bir süre önce yeni iPhone ve Apple Watch modellerinin tanımını gerçekleştirdi. Yeni modellerinin tanıtımı üzerinde az bir süre geçmişken Apple’ın yeni cihazlarına dair ilk bilgiler gelmeye başladı.

Teknoloji devi Apple, yeni Apple Watch modeli üzerinde çalışmaya başladı. Apple Watch ile akıllı saat pazarını domine eden Apple, Apple Watch’a yeni özellikler ekleyerek onu benzersiz yapmak istiyor. Apple’ın geçtiğimiz günlerde aldığı patent ise bunu kanıtlıyor. 

Apple Watch Ekrandan Parmak İzi Okuyabilir!

Son model cihazlarında artık yüz tanıma teknolojisi olan Face ID teknolojisini kullanan Apple’ın Touch ID teknolojisi de pek çok cihazında kullanılıyor. Apple Touch ID teknolojisini kullanan cihazlar arasında bir yenisini eklemek için çalışmalara başladı. 

Gelen sızıntılara göre Apple Watch Series 6 modeli Touch ID sensörü ile birlikte gelecek. Android işletim sistemine sahip cihazlarda bir süredir kullanılan ekrandan parmak izi okuma teknolojisinin iPhone’a gelip gelmeyeceği bilinmiyordu. Apple’ın aldığı son patent ile Touch ID teknolojisinin Apple Watch modelinde kullanıldığı görülüyor. Apple bu teknolojiyi Apple Watch modelinde ekrana gömülü parmak izi teknolojisi ile gerçekleştirecek. 

Apple ekrandan parmak izi okumalı Apple Watch patentini almış olsa da Apple’ın bunu hangi hangi Apple Watch modelinde kullanacağı şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı