Teknoloji

Apple Watch’a Kamera Eklenebilir

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi bugün, Apple’a, sonuna takılmış bir kamera veya optik sensöre sahip bir Apple Watch bandını tanımlayan bir patent verdi. Bu, Apple Watch’un vizör işlevi gören Apple Watch’un fotoğraf ve video çekmesini sağlar.

Bant, kullanıcının kamerayı hedeflemek için bükmesine olanak tanıyan birçok akım bandı gibi esnek malzemelerden yapılır. Apple’ın patenti, bandın ve kameranın nasıl konumlandırılacağına dair çeşitli resimler içerir; bunlardan biri, kameranın Apple Watch ekranının hemen üstünde durduğu yer.

Apple Watch

Apple Watch Kamera İle Neler Yapılabilir?

Apple Watch’taki bir kamera, temel fotoğraf çekimi ve bilek üzerinde FaceTime aramalarını sağlayabilir. Patent ayrıca, gelecekteki bir Apple Watch bandının hem ön hem de arka kameralara sahip olabileceğini ve kullanıcıların iPhone’daki görünümler arasında geçiş yapmasını sağlayan çoklu optik sensörlerin olasılığını açıklar.

Apple, Apple Watch Serisi 2 modellerini açıkladıktan bir hafta sonra 16 Eylül 2016 tarihinde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne patent başvurusunda bulundu. Hem Seri 3 hem de Seri 4 modelleri o zamandan beri kamera bantları olmadan piyasaya sürülürken, Apple kesinlikle gelecekteki modellerde fikirle ilerleyebildi.

Bununla birlikte, Apple her hafta çok sayıda patent başvurusu yapar ve buluşların çoğu günün ışığını görmez. Patentler ayrıca, Apple’ın ilerletmek için herhangi bir planı olmayabilir, pek çok olası fikri içeren çok ayrıntılıdır. Öyleyse, kesin uygulama görülebilecek şekilde kalır.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı