Teknoloji

Apple Yazılım Hatasını Doğruladı

Iphone’lerde bulunan Kişisel Erişim Noktası özelliği hakkında çeşitli hatalar gündeme gelmişti. Gelen şikayetlerin artmasının ardından Apple konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yakın zamanda hatanın düzeltilmesi için yeni bir düzenleme getirilmesi bekleniyor. Şirketin hatayı kabul etmesinin ardından yapılacak yeni düzenleme merakla bekleniyor.

Kişisel erişim noktası, vatandaşların telefonlarını Wi-Fi olarak kullanmalarına imkan tanıyor. Bu sistem sayesinde internet diğer kişilerle paylaşılabiliyor. İnternet son dönemlerde, küresel bir salgın haline gelen corona virüsü sebebiyle çok daha önemli hale geldi. Evde kalmanın önemli olduğu son dönemlerde, evden çalışanlar ve iletişim sağlamak isteyenler için internetin önemi bir kez daha gündeme taşındı.

Kişisel Erişim Hatası Sonuçları

Apple tarafından yapılan açıklamaların ardından kişisel erişim noktası hatasının iOS 13 ve iPadOS 13 üzerinde olduğunun altı çizildi. Daha önce Iphone ve Ipad kullanıcıları konu hakkındaki şikayetlerini dile getirmişlerdi. Bağlantının kesilmesi ya da hiç bağlanamaması gibi şikayetler yoğunluktaydı. Kullanıcıların oluşturdukları raporlar doğrultusunda incelemeler yapılmasına rağmen sorunun ne kadar süredir devam ettiği henüz bilinmiyor. Raporlama sonrasında Apple, geçici çözümlere yöneliyor. Cihazların açılıp kapanmasını öneren firma bu doğrultuda da çeşitli tartışmaların hedefi haline geldi.

Apple şimdilerde konu hakkında düzeltme amaçlı çalışmalara başladı ancak tam olarak kişisel erişim noktası hakkında net bir çalışmanın yapılıp yapılmadığı bilinmiyor. Destek ekiplerine yapılan şirket uyarısının nasıl sonuç vereceği merak konusu oldu. Apple bundan sonraki dönemde yazılımlarını da güncel tutulması için çalışmalara devam edecek. Yaşanan sorunun donanımdan kaynaklanan bir sorun olmadığı belirtildi. Yeni yapılacak güncellemeler sonrasında sorunun tamamen çözüme kavuşturulup kavuşturulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı