Teknoloji

Apple Yeni Satın Alımıyla Siri’yi Güçlendirecek

Akıllı telefonlarda sık sık kullanılan sesli asistan uygulamaları kendi aralarında büyük bir savaş içinde. Apple bu konuda öncü olarak biliniyor. Siri uygulaması yıllardır pek çok kullanıcı tarafından severek kullanılıyor. Yeni bir uygulama ile birleştirilmesi beklenen Siri’nin bundan sonraki dönemde daha fazla dikkat çekmesi bekleniyor.

Apple geçtiğimiz günlerde Voysis isimli bir firmayı satın aldı. Bu firmanın doğal konuşmayı bilgisayarların anlaması üzerine çalışan bir sistemi bulunuyor. Bu süreçte yeni güncellemelerin gelmesi bekleniyor.  Sesli asistan uygulamaları basit ve net cümleleri anlayarak çalışıyordu. Yeni firmanın ürettiği uygulama ise ‘Yeni bir LED TV’ye ihtiyacım var ama bunun için bütçem 500 dolar’ gibi karışık ve uzun cümleleri de algılayabiliyor.

Siri Firmanın Uygulamalarından Faydalanacak

apple

Akıllı ve sesli asistanlar artık akıllı telefonların bir vazgeçilmezi olarak ifade ediliyor. 2017 yılında Voysis firması tarafından bir röportaj yapılmıştı. Bu röportaj sırasında firma CEO’su ürünlerinin ve hizmetlerinin Google Asistant ya da Alexa gibi büyük uygulamalarla rakip olmadığını belirtmişti. Bu süreçte firma diğer firmalarla da iletişime geçerek birlikte çalışma yapabileceklerinin altını özellikle çizmişti. Apple herkesten önce elini çabuk tutarak satın almayı gerçekleştirdi. Bu satın alma sonrasında Siri’nin yeni sistemlerden ve firmanın altyapı teknolojilerinden sonun kadar faydalanmaları bekleniyor. Henüz çalışmanın detayları paylaşılmadı ancak kısa süre içerisinde Siri’nin cümle algılarını ve cevap kategorilerini genişletecek, daha etkili çalışmasını sağlayacak bir düzenin yapılması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı