Teknoloji

Apple Yeni Yüz Maskesinin Detaylarını Paylaştı!

Koronavirüsle mücadele tüm dünyada etkili bir şekilde devam ediyor. Salgın süresince 2 milyondan fazla kişinin hastalığa yakalandığı ve 160 binden fazla kişinin ise hayatını kaybettiği belirlendi. Henüz hastalığı tamamen bitirecek bir aşı ya da tedavi yönteminin bulunmadığının da altı çizildi. Bu noktada bilim insanları tarafından çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.  

Pek çok ülkede maske sıkıntısının yaşandığı, hem doktorların hem de vatandaşların maske bulmakta sıkıntı yaşadıkları belirlenmişti. Bu noktada pek çok ülkeye Türkiye’den maske yardımı da yapılmıştı. ABD’li teknoloji devi olan Apple bu süreçte yeni bir çalışmaya imza atarak sürece destek vereceğini açıklamıştı.

Apple tarafından her hafta bir milyon adet yüz koruma maskesinin üretilmesi için çalışmalar başladı. Bu konuda yapılacak çalışmanın detaylarını da kamuoyu ile paylaştı. Maskenin diğer koruyucu maskelerden ayrıldığını ve hangi özellikleri barındırdığını anlattı.

Apple Maske Üretimi Hakkında Detay Verdi!

apple

Yapılacak maskelerin maksimum koruma seviyesinin olması bekleniyor. Bununla birlikte ön kalkan ve alın bandı için kullanılacak malzemeleri PET ve PETG olarak sıraladı. Bu maddelerin kırılgan bir doğasının bulunması sebebiyle polikarbonata karşı da uyarılar yapıldı. Bant kısmı içinse lateks içermeyen silikonun kullanılmasının uygun olduğu yönünde kararlar verildi.

Kamuoyu ile paylaşılan maske dökümantasyonu içerisinde kullanılan her maddeye ve bununla birlikte nasıl imalat yapılacağına ayrıntılı bir şekilde yer veriliyor. Profesyonel makinelerle yapılacak üretim sonrasında her hafta bir milyon maske üretilmesi planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı