Teknoloji

Apple’dan Büyük Sürpriz! Katlanabilir Modeli Üzerinde Çalışıyor!

Son zamanlarda telefon teknolojisinde yeni gelişmeler arka arkaya yaşanmaya devam ediyor. Özellikle diğer büyük telefon ve teknoloji üreticileri katlanabilir telefonu gündeme getirmeye başlad. Hem pek çok açıdan teknik özellikleri ile büyüleyen hem de katlanabilir olması nedeniyle ergonomik olduğu bilinen bu modellerin teknolojik gelişmelerle birlikte artması bekleniyor.

Pek çok firma tarafından çıkarılan bu modeller büyük ilgi görmeye devam ediyor. Ancak teknoloji devi olarak bilinen Apple’dan konu hakkında herhangi bir açıklama gelmemişti düşündürücü bir durum olarak değerlendirilmişti. Bunun ardından Apple bu kadar beklemenin sonucunu verecek gibi görünüyor. Diğer firmalardan daha farklı bir yol izlemesi bekleniyor.

Katlanabilir Iphone Nasıl Olacak?

Apple tarafından katlanabilir telefon modeli üzerinde çalışmaların devam ettiği açıklanırken yeni bilgiler de gündeme gelmeye başladı. Özellikle tek bir noktaya çok fazla önem verdiği biliniyor. Bazı katlanabilir cihazlarda telefonun katlanmasının ardından bildirimlere erişebilmek pek mümkün değil.

Apple bu eksikliği görmüş olacak ki şimdilerde katlanabilir cihaz tasarımında buna özellikle dikkat çekiyor. Katlandığı zaman ekranın bir kısmının açık kaldığı belirlendi. Bu durumda ekrana ulaşabilmek mümkün. Ancak  bu özellik aslında pek çok modelde bulunmasına rağmen katlanabilir telefon modellerinde bulunmadığı için bir eksiklik olarak ifade ediliyor.

Cihaz hem küçüldüğünde hem de açıldığında bildirimlere ulaşmak mümkün olacak. Ancak Apple tarafından model üzerinde çalışma yapılırken şimdilerde net açıklamalar yapılmadı. Piyasaya ne zaman sürüleceği ise bilinmiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı