Teknoloji

Apple’dan Serviste Cihazı Olanlar İçin Kötü Haber

Teknoloji devi Apple, koronavirüs nedeniyle kapalı olan mağazalarında servis hizmetinin de durduğunu açıkladı.

Koronavirüse karşı aldığı önlemlere bir yenisini ekleyen Apple, servis kanallarının da kapatıldığını açıkladı. Teknoloji devi Apple daha öncesinde Çin dışındaki tüm mağazalarının kapatıldığını açıklamıştı.

İlk olarak mağazalarını kapatma kararı alan Apple, internet sitesi üzerinde “Mağazalarımız bir sonraki duyuruya kadar kapalı kalacaktır” ifadesini kullanmıştı.

Apple’ın bu açıklamasıyla birlikte cihazlarını servise bırakan kullanıcılar cihazlarını ne zaman alacaklarını Apple forumlarında dile getirmeye başladı. Konuyla ilgili olarak Apple sözcüsü açıklama yaptı. Kullanıcıların ürünlerini alabilmeleri için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Apple sözcüsü, mağazalar kapatılmadan önce alınmayan pek çok cihazın bulunduğunu açıkladı. Yapılan bu açıklama ile birlikte ülkemizde faaliyet gösteren Apple Store’ların servis birimleri de kapalı kalacak.

Apple ürünlerini servise veren kullanıcılardan sadece Apple Store’lara servise vermiş olan kullanıcılar ürünlerini şimdilik alamayacak. Apple’ın servislerini kapatma kararı şimdilik üçüncü taraf teknik servisleri kapsamıyor. Ülkemizde faaliyet gösteren KVK, TROY ve Genpa gibi servisler Apple ürünlerini tamir etmeye devam ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı