Teknoloji

Apple’ın Yeni AirPods Modeli Mayıs’ta Geliyor

Apple’ın yeni nesil AirPods modelini önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde tanıtacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Front Page Tech sitesinin editörü Jon Prosser’in Twitter’dan yaptığı paylaşıma göre yeni AirPods modeli, yeni MacBook Pro ile beraber kamuoyunun beğenisine sunulacak. 

Ancak TechRadar’da yer alan habere göre bu yeni modelin ismiyle ilgili cevaplanmayı bekleyen bazı sorular var. Kimileri bu modelin AirPods Pro Lite adını alacağını iddia ederken, bazı teknoloji editörleri de yeni kulaklığın bildiğimiz AirPods’un üçüncü nesil modeli olarak lanse edileceğini düşünüyor.

Bizim tahminimiz ise Apple’ın Mayıs ayı içerisinde raflardaki yerini alacağı iddia edilen yeni AirPods modelini premium AirPods Pro’nun daha ucuz versiyonu olacak AirPods Pro Lite ismiyle pazara süreceği yönünde. Aslına bakılırsa bu konuya çok da kafa yormanın manası yok, çünkü kulaklığın çıkış yapacağı tarihe pek bir şey kalmadı.

Mart’taki tanıtım salgın yüzünden ertelenmiş

Prosser, Twitter’da yaptığı paylaşımın devamında yeni nesil AirPods’un normalde Mart ayında tanıtılmasının planlandığını da öne sürdü. Dediğine göre Koronavirüs salgını nedeniyle tedarik zincirinde yaşanabilecek aksaklıklar ve talebin az olacağı beklentisi yüzünden kulaklığın çıkışı Mayıs’a ertelenmiş.

Öte yandan Tayvan menşeli Digitimes sitesi de Şubat ayında yayınladığı haberde Apple’ın AirPods Pro Lite isimli yeni modelini bu yıl içerisinde tanıtacağını iddia etmişti. Prosser’in açıklamalarıyla Digitimes’in haberi bu noktada birbiriyle örtüşüyor. 

Kaynak gayet güvenilir

Okuyucularımızın aklına Jon Prosser’in ne kadar muteber olduğuyla ilgili sorular gelebilir, bu gayet makul. Fakat kendisi yurtdışında gayet iyi tanınan bir YouTuber ve AppleInsider’a göre son dönemde Apple ürünleriyle ilgili birçok doğru haberi sızdırmasıyla biliniyor. Mesela iPhone SE 2020 modelinin tanıtım tarihini ve teknik özelliklerini önceden söylemiş olması, bunun bir örneği. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı