Teknoloji

Asus Çift Ekranlı Yeni Dizüstü Modelini Tanıttı

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı kasıp kavurduğu şu günlerde yeni nesil dizüstü bilgisayar modellerinin çıkışına sevinecek vaktiniz olmayabilir. Ancak Asus’un yeni çıkardığı ROG Zephyrus Duo 15 kesinlikle buna değecek.

Asus Çift Ekranlı Yeni Dizüstü Modelini Tanıttı

Intel’in en son işlemci ailesi 10. nesil Core H-Serisi modeline ev sahipliği yapan bu modelde isminden de anlaşılacağı üzere iki adet ekran bulunuyor. Oyuncular için tasarlanan dizüstü bilgisayarlarda hiç görmediğimiz bu tasarım, ilk nesil ZenBook Pro Duo’dakinden çok daha kullanışlı hale getirilmiş.

Hatırlanacağı üzere ZenBook Pro Duo modelinde küçük bir dokunmatik ekran yer alıyordu ve bu ekran yüzünden klavye, dizüstünün en uç kenarına sıkıştırılmıştı. Kullanım kolaylığını engelleyen bu durum yeni çıkan ROG Zephyrus Duo 15’te tekrarlanmamış neyse ki.

İkinci ekranda sadece belli programlar açılabiliyor

CPU ve GPU bileşenleri Intel ve NVIDIA’nın en son modelleriyle donatılan bilgisayarın ikinci ekranı James Bond filmlerinden fırlamış gibi duruyor. MacBook Pro’daki Touch Bar gibi sadece belli başlı programları çalıştırabileceğiniz bu ekran sayesinde klavyenin RGB tuşlarını ayarlayabilir, Discord ve Twitch’teki canlı sohbetleri takip edebilirsiniz mesela. 

Bu arada bahsettiğimiz ikinci ekran 13 derece açıyla havaya kalkabiliyor ve bilgisayar için 28.5 mm genişliğinde bir hava kanalı haline geliyor. Bu sayede bilgisayarın soğutma performansı iyileştirilmiş.

Intel’in 10. nesil Core i9 işlemcisi ve GeForce RTX 2080 SUPER ekran kartına ev sahipliği yapan model ağır yük altındayken dahi performansından ödün vermemeyi başarıyor.

Asus Çift Ekranlı Yeni Dizüstü Modelini Tanıttı

Fiyatı henüz gizemini koruyor

An itibariyle Asus, ROG Zephyrus Duo 15’in ne kadara satılacağına dair bir açıklama yapmış değil. Ancak ZenBook Pro Duo’nun 2 bin 800 dolar gibi yüksek bir fiyata satıldığını hesaba katarsak, çok daha gelişmiş donanıma sahip olan bu yeni oyuncu bilgisayarının daha pahalıya satılacağı çıkarımında bulunabiliriz. Kaldı ki ROG serisindeki hemen her bilgisayar çok pahalı zaten.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı