Teknoloji

ASUS Z490 PRIME Sızdırıldı !

Kullanıcılar çok yakın bir zamanda 10.nesil Comet Lake işlemcilerine kavuşacak. 10. nesil Comet Lake işlemcilerin satışa çıkmasına çok az bir zaman kaldı.

10.nesil Comet Lake işlemcileri kadar,  Z490 anakartlarının tanıtımı da kullanıcılar tarafından heyecan ile bekleniyor. 14 nm+++ üretim testinden geçen ve kaydedilen raporlara göre termal anlamda yeni işlemciler bazı sorunlar yaşamıştı.

Üst düzey soğutma ve VRM yapısının bulunduğu Z490 anakartlar ile buluşacak. Edinilen bilgiye göre Asus Z490 PRIME hakkında bilgi sızdırıldı.

Intel’ ın yüksek güç ihtiyacı olan işlemcilerine karşı iyi bir termal tasarım yaptıklarını daha önceden anakart üreticileri tarafından açıklanmıştı.

Mobil tarafta yeni işlemciler ortaya çıkmaya başlarken 10. nesil Intel Core işlemcilerinin de piyasaya çıkmasına az bir zaman kaldı.

Z490 anakartlar , yeni işlemciler kadar merak konusu oldu. Bu kartların üst düzey soğutma ve üst düzey termal özelliğinin olduğu söyleniyor. Üst düzey soğutma ve üst düzey termal özellikleri bulunan bu anakartlar , LGA 1200 soketi ile birlikte piyasaya sürülecek. 8. ya da 9 . nesil bir Intel İşlemci kullanan kullanıcılar elindeki cihazları yeni anakartlar ile birlikte kullanamayacak.

Anakartın özellikleri ise, 8+4 CPU güç girişi var. 8+4 CPU güç girişi özelliği 8+8 olasılığını arttırıyor. Anakartın maksimum RAM desteği  128 GB dır. Anakartın genişleme desteğine 3 PCIe Gen 3.0 x16 yuvası, 3 PCIe Gen 3.0 x1 yuvası ve iki tam uzunlukta M.2 yuvası bulunuyor. Depolama için cihaza 6 adet SATA III bağlantı kısmı da eklenmiştir. Güç teslimatı ise 14 veya 16 fazlı olarak kullanıcılara sunulmuştur.

Anakartın arka bölümünde bulunan giriş ve çıkış noktalarında 2 USB 2.0, HDMI, DisplayPort, 2 USB 3.2 Gen 2, 2 USB 4.2 Gen 1, LAN, Optik SPDIF ve 5 kanallı bir ses jakı yerleştirilmiş.

A VRM yapıları alüminyum bloklardan oluşur. Bu özellikte kartın iyi bir soğutmaya özelliğinin olduğunu gösteriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı