Teknoloji

Avrupa ve ABD TikTok, Pinterest ve Spotify Erişimi Nedeniyle İsyanda!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Pinterest, TikTok ve Spotify için bazı iddialar gündeme gelmeye başladı. ABD ve Avrupa kaynaklı olan bazı Twitter kullanıcıları sosyal medyada tepkilerini dile getirdiler. 3 platforma da erişim engeli yaşadıklarını dile getirdiler.

Salgın döneminde internet kullanımı ile birlikte sosyal medya kullanımlarının da arttığı belirlendi. İnsanlar endişe verici günleri eğlenerek geçirmek istedikleri için eğlence odaklı sosyal medya platformlarının oranı da giderek arttı. Bunun ardından yaşanan bir erişim engeli sorunu kısa sürede sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyümesine neden oldu.

Sosyal Medyadan Tepki Gösterdiler

Tepki gösteren kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun ise ABD ve Avrupa kaynaklı olduğu belirlendi. Müzik dinlemek isteyen kullanıcılar Spotify müzik akışında gözle görülür bir bozulmanın yaşandığını, müzik akışının doğru şekilde çalışmadığını dile getirdiler. Yaşanan erişim sorunu problemi yapılan incelemeler sonrasında Downderector tarafından da doğrulandı.

Yaşanan erişim sorunun nedeni ise tam olarak biliniyor. Salgın nedeniyle pek çok kişinin evde zaman geçirmesi ve bu süreçte sosyal medya platformlarının çeşitli amaçlarla yoğun bir şekilde kullanılması, yaşanabilecek herhangi bir soruna ya da erişim engeline karşı sabırları da zorlamaya devam ediyor. Özellikle son zamanların en popüler sosyal platformlarından birisi olan TikTok pek çok kişinin eğlenmek için zaman geçirdiği bir platform olarak ifade ediliyor. Yaşanan erişim engeli ise sonrasında yapılan düzenlemeler sonucunda giderilmiş oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı