Teknoloji

Azure Quantum Sınırlı Özellikleriyle Kullanıma Sunuldu!

ABD’nin en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Microsoft bugün yeni bir açıklamada bulundu. Son zamanlarda kuantum hesaplamaları için kaynak arayan ve yeni başlamak isteyen uygulama geliştiricileri için yeni bir açıklama yaptığını duyurdu. Bu açıklama ile birlikte ortak merkezli kuantum hesaplama merkezi olan Azure Quantum’un sınırlı özellikleri ile önizlemede olduğunu açıkladı.

İlk olarak Microsoft Ignite 2019 için duyurusunun yapıldığı açıklanmıştı. Ardından Azure Quantum: IonQ, Honeywell, QCI ve Microsoft gibi şirketlerin donanımları ile birlikte 1 QBit gibi şirketlerden servisleri ile klasik kuantum hesaplama sistemlerinin buluşmasını sağlıyor. Bu süreçte şirketin sınırlı ön izleme ile birlikte kullanıcılara sunulduğu belirlendi. Bu durumda pek çok geliştiricinin incelemede bulunması için iyi bir fırsat olarak ifade ediliyor.

Azure Quantu Özellikleri

Kuantum hesaplama şu dönemde ve bu aşamada herhangi bir iş için mecburi olarak görülmüyor. Bu süreçte uygulama geliştirmeleri sırasında çok hızlı bir şekilde kullanıldığı biliniyor. Ancak yapılan değerlendirmeler sonrasında sadece birkaç sene sonra bile pek çok iş için vazgeçilmez hale gelmesi bekleniyor. Pek çok uzman şimdilerde sistemi öğrenmeye ve hesaplama yapmaya başlamanın son derece önemli olduğunu ifade ediyorlar.

Kuantum bilgisayarların normal bilgisayarlardan son derece farklı oldukları ifade ediliyor. Bu durumda geliştiricilerin duruma alışmaları ve daha sonraki yıllarda yabancı kalmamaları için oldukça önemli olduğu ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı