Teknoloji

Banka POS Alt Cevap Kodu 558 Hatası

Yaygın kredi kartı kullanımı beraberinde de bazı sorunları getirmiştir. Kredi kartı pos cihazları zaman zaman hatalar verir. Bu hatalardan bir tanesi de 558 kodlu hatadır. Alt cevap kodu 558 hatası temassız özelliğe sahip fakat temassız özelliği kapalı olan kartlarda meydana gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi pos cihazlarının da gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Eski usul şifre girme ve kart okutma yöntemleri yanı sıra temassız olarak artık kart çekim işlemi yapılmaktadır.

Alt Cevap Kodu 558 Hatası Çözümü

Bu hata kodunu almamak için kart kullanıcısına öncelikle kartının temassız özelliğinin aktif olup olmadığını sormanız gerekir. Kullanımda olan kredi kartları teknolojiyi çok hızlı takip etmez. Banka güvenlik politikasından kaynaklanan sebepten dolayı kartlar kişinin bilgisi olmadan herhangi bir değişikliğe gitmez.

Bu hata kodunu almanızda iki temel sebep vardır. Birinci sebep temassız özelliği bozuk olması, ki bu zamanla yıpranmadan ve nemlenmeden kaynaklı olabilecek bir sorundur. Diğer sorun ise temassız özelliğinin kapalı olması, bu durumda kartınızı temassız olarak kullanmaya çalışan esnaf veya bir kişi hata alacaktır. Temassız kart özelliği telefon bankacılığı ve internet bankacılığı ile açılabilir.

Bir diğer durum ise temassız kart özelliği limitidir. Sizin tanımlamış olduğunuz temassız kart limiti 50-60 tl olabilir ve yaptığınız işlem tuttarı bu tutarın üstünde olabilir. O halde zaman zaman bu hatayı alabilirsiniz. Temassız kart limiti mobil bankacılıkta yer alan limit işlemleri kısmından veya internet bankacılığı limit işlemleri kısmından yapılabilir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanmadığınız durumda telefon açarak, telefon bankacılığı ile kullanım limitlerinizi yükseltebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı