Teknoloji

Bazı Ipad Pro Modellerine Yazılımsal Hata Problemi!

Ipad Pro modelleri ilk olarak 2017 yılının Haziran ayında piyasaya sürülmüştü. Bu süreç içerisinde pek çok teknoloji meraklısı tarafından çeşitli amaçlar için kullanılmaya başlandı. Cihazın 10.5 inç boyutunda büyük bir ekranı bulunuyor. Şimdiye kadar cihazın yazılımsal ve donanımsal özellikleri hakkında herhangi bir sorunun gündeme geldiği ifade edilmemişti.

Son birkaç haftadır ise bazı şikayetler gündeme gelmeye başladı. Kullanıcılar tarafından arka arkaya gelen şikayetler sonrasında Apple tarafından resmi forum sayfasında yapılan paylaşımlar dikkate alındığı zaman kullanıcıların bir kısmının iPad Pro bootloop sorunu yaşadığı ifade edildi.

iPad Pro Bootloop Sorunu Gündeme Gelmeye Başladı

Bu sorun çerçevesinde kullanıcılar tarafından gündeme gelen bilgiler ışığında cihazda herhangi bir uygulama açık olmamasına rağmen 30 ile 45 saniyede bir yeniden başlatılması büyük tartışmalara neden oldu. Bu sorunun çıkış kaynağı olarak ise iPadOS 13.4.1 güncellemesinin gerçekleştirilmesinin ardından meydana geldiği belirlendi.

Daha önce Nisan ayında da başka kullanıcıların aynı güncellemeyi yüklemesinin ardından benzer sorunları bir arada yaşadıkları ortaya çıkmaya başlamıştı. Bu durum kullanım performansını etkileyen ciddi bir problem olarak ifade edildi.

Cihazı yeniden başlatmak, güncellemek gibi çözüm önerilerinin sanıldığı kadar işe yaramadığı ifade edildi. Bunun ardından sorunun tüm kullanıcılar tarafından mı yaşandığı, güncelleme ile mi ortaya çıktığı konularında net bilgilerin olmadığı ifade edildi. Apple tarafından yapılması beklenen resmi açıklama şimdiden merak konusu oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı