Teknoloji

Beats, yeni kulaklığını tanıttı: Solo Pro

Kullanıcıları, Apple’ın yeni gürültü engelleyici AirPod’larını merakla bekleyedursun, dev teknoloji şirketi bir başka popüler kulaklık modeline gürültü engelleyici ekleyeceğini duyurdu.
Apple’ın geçtiğimiz yıllarda satın almış olduğu Beats’in ürettiği yeni kulaklık, şirketin “daha mat” olarak tanımladığı üç yeni renkle de beraber çok şık bir tasarımla ortaya çıktı. Apple’ın ürettiği H1 işlemci yongasıyla tarafından desteklenen cihaz, tüm Apple cihazlarıyla koordineli çalışabiliyor. (Siri’nin tüm komutlarına destek vermesi de cabası.)

Solo Pro’nun renk seçenekleri

Beats’in, Solo Pro adını verdiği bu yeni kulaklığının, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fiyatı şu an 299.95 dolar olarak belirlendi. Öte yandan, cihazın Türkiye’de satılması beklense de, ülkemizde nasıl bir fiyata satılacağı konusu açıklığa kavuşmuş değil.

Peki, bu kulaklıklar gürültünün önüne nasıl geçiyorlar? Solo Pro kulaklıkları, Beats’Studio ile aynı aktif gürültü engelleme tipini kullanıyor. İki harici mikrofon, sürekli olarak gürültüyü önleme seviyelerini ayarlama ve dengeleme için, dış ortamdaki gürültüden sürekli örnek topluyor. Kulaklık böylece, gürültünün önüne geçebiliyor. Öte yandan, kulaklık yeni bir “şeffaflık” moduna da sahip. Bu mod, Samsung Galaxy Buds’taki ambient moda benzemekte. Eğer siz, ortamdaki tüm gürültünün değil de, yalnızca belli seslerin engellemesini istiyorsanız, işte bu filtreleme modu da tam size göre.
Beats, bu modelle beraber bir değişiklik daha yaparak, cihazın kendisine özel bir güç düğmesiyle değil de, kulaklık çerçevesine gömülü başka bir anahtarla çalışmasını sağlamış. Böylece kulaklık katlandığında kulaklık kapanıyor.

Cihazın pil ömrü, yetenekleriyle beraber düşünüldüğünde oldukça iyi. 22 saat boyunca çalışabilen cihaz, gürültü engelleme modunu kullanmazsanız 40 saate yakın sürelerde pil süresine ulaşıyor. Öte yandan, cihazı kablolu kullanmak isteyenler için kutuda bir ses kablosu bulunmayacak. Beats, kablolu bağlantı kurmak isteyenler için ayrı bir ses kablosu satacak.
30 Ekim tarihinde raflarda yer bulacak cihaz, şimdiden çok konforlu olduğuna dair yorumlarla ve güçlü pil ömrüyle kullanıcıları merakla bekler hale getirmiş durumda. Üstelik cihaz yalnızca iPhone’la değil, Andorid cihazlarla da uyumlu. Bluetooth üzerinden tüm cihazlara bağlanabilen kulaklık, Android için özel bir uygulamaya da sahip.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı