Teknoloji

Beş Yıl Sonra Konuşarak İletişim Kurmaya Gerek Kalmayabilir!

Tesla’nın sahibi olan Elon Musk son dönemlerde yaptığı açıklamalarla oldukça dikkat çekiyor. ABD2de bulınan The Joe Rogan Experience isimli bir programa katılan Elon Musk gelecek hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmeler sonrasında nöroteknoloji firması olan Neuralink’in çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

48 yaşında olan ünlü isim yapılan Neuralink cihazının insan beynine bağlanması için umut verici çalışmaların yapıldığının altı çizildi. Bunun ardından bir pil sayesinde harekete geçen çipin insanların kafatasına yerleştirileceği ve beyni kontrol edebileceği ifade edildi.

Yeni Teknolojiyle Konuşmaya Gerek Kalmayabilir!

Elon Musk yeni teknolojiyi değerlendirdi. Açıklamalarında oldukça ilginç fikirlere yer verdi. ‘5 yıl içerisinde geliştirilen teknolojilerle birlikte konuşmanıza bile gerek kalmayabilir. Duygusal nedenler sebebiyle konuşmaya devam edebilmek tabi mümkün ancak, geliştirilen yeni cihazlarla birlikte daha hassas bir şekilde iletişim kurmak mümkün. Dil konusunda ne olacağını ise tam olarak bilmiyorum. Farklı bir dilde konuşmak isterseniz de bu mümkün. Sadece programı indirmek mümkün’ dedi.

Tesla’nın sahibi olan Elon Musk tarafından yapılan bu açıklama oldukça dikkat çekti. Bunun ardından bu açıklamanın zamanı ise oldukça manidar olarak değerlendirildi. Tesla’nın daha önce yaptığı açıklamalarının ardından hisse fiyatlarının düşmesinden birkaç sonra gerçekleştirmiş olduğu bu açıklama pek çok kişi tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı