Teknoloji

Bilgisayar Isı Testi – Speedfan

Bilgisayar Isı Testi – Speedfan

Bilgisayar kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu bilgisayarının yaydığı ısıdan şikayet eder. Bazı bilgisayarlarda ortaya çıkan ısının boyutu inanılmaz boyutlara ulaşabilir. Hatta soğutmasız kullanılan dizüstü bilgisayarlar pek çok kişinin bacağını yakmış ve kalıcı izler bırakmıştır. Bilgisayarınızın ısınmasına birçok etken neden olabilir. Bu bakımdan bilgisayarınızdaki ısının ne olduğunu ve nasıl soğutacağınızı bilmeniz gerek. Bugünkü konumuzda da sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Bilgisayar ısı testi olarak bilinen SpeedFan kullanarak sizde gerçek sonuçlara ulaşabilirsiniz.

SpeedFan nedir, nasıl kullanılır?

Bilgisayar ısısını ölçen en etkili uygulamalardan biri olarak karşımıza SpeedFan çıkar. SpeedFan’ın sayısız özelliği var. Fanlarınızın nasıl çalıştığına, sabit disklerin SMART verilerine ulaşma, sabit diskinizin mevcut sıcaklığını gösterme gibi pek çok işlevi var. SpeedFan yazılımını http://www.gezginler.net/indir/i/3220/ adresinden hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

SpeedFan ayrıca kayıt tutma özelliğiyle de kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bunun yanında bilgisayarınızdaki sıcaklığın hangi saatlerde kaç derece olduğuna kadar pek çok ayrıntıyı sizlere sunuyor. SpeedFan, piyasada yer alan bilgisayar ısı testi yazılımları arasından en çok kullanılan uygulamaların başında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı