Teknoloji

Bilgisayar Üreticileri Taleplere Yetişemiyor!

Koronavirüs salgını pek çok kişinin evde zaman geçirmesini sağladı. İnsanların evde kaldıkları dönemde bilgisayarda daha fazla zaman geçirdiği ve çeşitli işlerini bilgisayar üzerinde tamamladıkları belirlendi. Pek çok kişinin yeni bilgisayar almak, daha üst modeli deneyimlemek ve daha iyi performans almak için yeni bilgisayar talebinde bulundukları açıklandı. Talep patlamasının yaşanması ile birlikte bu süreçte bilgisayar üreticileri hiç olmadığı kadar yoğun çalışmaya başladılar. Vatandaşların taleplerine yetişmekte zorlandıkları belirlendi.

Bilgisayar üreticileri son dönemlerde Intel işlemciler hakkında ciddi sorunlar yaşamışlardı. Bu sorunların devam etmesi bilgisayar donanımının tam çalışmasını engellemişti. Bu durum sebebiyle üreticilerin mesaileri artarken Çin’de ortaya çıkan salgın sürecin baltalanmasına ve bazı parçaların bulunamamasına yol açtı.

Bilgisayar Talebinde Bir Patlama Meydana Geldi

bilgisyar

Dünya çapında pek çok kişi online sisteme geçiş yaptı. Pek çok kişi evde çalışmaya başlarken, evden dışarı çıkmayan milyonlarca kişi bilgisayar başında sanal dünyada zaman geçirmeye başladılar. Normal şartlarda bilgisayar talebi teknolojik gelişmelerin yaşandığı son dönemlerde  zaten fazlayken evde kalınan süreç içerisinde adeta talep patlaması yaşandı.

Bilgisayar üreticileri büyük bir mesai harcayarak üretime devam ediyorlar ancak salgın nedeniyle istenilen verim pek alınamıyor. Fabrikaların tam kapasite ile çalışmaması da bu duruma bir etken olarak ifade ediliyor. Bu durum sebebiyle bilgisayar sektöründe yüzde 8 oranında bir azalmanın meydana geldiği açıklandı. Bilgisayar şirketleri arasında sadece Dell bir miktar büyüme kaydetti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı