Teknoloji

Bilgisayarda Vpn Çalışmıyor

İnternette özgürce gezinmenin en yaygın yolu olan vpnler ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı şekilde temin edilebilmektedir. Çok fazla vpn seçeneğinin bulunması zaman zaman vpnleri çalışmaz hale getirmiştir. Vpn alt yapısı içerisinde barındırdığı ip adresleri ile sizin ip adresinizi ve konumunuzu değiştirir. Bunun sonucunda internette size özgür bir gezinti imkanı sağlar.

Ücretsiz Vpnler Bozuk Mu?

Öncelikle böyle bir genelleme yapmak pek doğru değildir. Sadece dünya geneline baktığımızda insanların ücretli vpnler almak yerine genellikle ücretsiz vpnleri tercih ettiği bilinmektedir. Ücretsiz vpnler çok insan tarafından kullanılınca hız düşüklüğü ve aşırı yoğunluktan kaynaklanan bazı problemlere sebep olabiliyor.

Vpnler Neden Çalışmaz

Bir vpnnin ücretsiz olması çalışmayacağı anlamına gelmez. Vpnler bazen güncellenmediği için çalışmaya bilir. Aynı zamanda evinizde bulunan kişisel internet alt yapınız da bir sıkıntı olması da bilgisayarınız ile vpn arasında bir bağlantı problemine sebep olabilir. Tarayıcıda çalışan vpnler, ayarlar sekmesinden resetlenerek vpn ip blogunun güncellenmesini sağlaya bilirsiniz. Aynı zamanda bağlantı yaptığınız bir lokasyonu değiştirerek bağlantı sorununu çöze bilirsiniz.

Ücretli Vpnler Bozulur Mu?

Vpn bağlantıları zaman zaman kopabilir, yavaşlaya bilir veya çalışmaya bilir. Bir vpn ücretli olması daha kaliteli olduğu anlamına gelmez. Ücretli vpnlerde ip havuzu çok geniş olduğu için sorun çıkartan ip adresi yerine başka bir ip adresini deneyebilirsiniz.

Çalışan Ücretsiz Vpnler

Gelişmiş firmaların yazılımlarını kullanmak vpn kullanırken sorun yaşamanızın önüne geçecek bir durumdur. Sektör de uzun yıllardır vpn hizmeti veren bazı firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar ücretsiz ip havuzlarını sık sık günceller ve kullanıcılar tarafından sorun yaşanmaması için gereken her şeyi yaparlar. Aynı  zamanda bu vpn adresleri hem tarayıcıda çalışır hemde masaüstü yazılım olarak çalıştırılabilir. Bu sebepten güvenilir vpn program ve eklentilerinden bazılarını sizlerle aşağıda paylaşıyorum;

  1. RusVPN
  2. Nord Vpn
  3. Proton Vpn
  4. Opera (Sadece Tarayıcıda Çalışır)
  5. Windscribe

Yukarıda yer alan adresler denenmiş ve en az sorun çıkartan yazılımlardır. Bu sebepten bu programların kullanılması sorununuzu çözecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı