Teknoloji

Bilgisayarı Hızlandırma Yolları Windows 10

Yüksek performanlı video ve oyunların gelişmesi bilgisayarımızın yavaşlamasına ve ağırlaşmasına sebep olmuştur. Bu sebepten bilgisayarı hızlandırmak için denemediğimiz yol kalmamıştır. Bilgisayarı hızlandırmak  sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Bilgisayarı hızlandırmak için yapılabilecek bir çok seçenek bulunur. Aktif programların kapatılması, donanım takviyesi ve format atılması gibi yöntemler bu yöntemlerden bazılarıdır.

Windows 10 Hızlandırma

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak microsoft ürünü olan windows kullanılmaktadır. Windows oldukça yaygındır. Sahte ve orjinal olarak kullanıla bilen bir işletim sistemidir. Bill Gates tarafından yapılan bir konuşmada isteseydik 1 günde tüm korsan bilgisayarların çalışmasını durdurabilirdik. İzin verdiğimiz için bu şekilde kullanılabiliyor açıklaması gelmişti. Windows 10 Microsoft tarafından özenle geliştirilmiş ve oldukça iyi bir kullanıcı deneyimi sunmuştur. Bu işletim sistemine sahip bilgisayarları hızlandırmak için;

  • Arka planda çalışan gereksiz programları kapatın
  • Torenti kullanmıyorsanız kapatın
  • Skype birden fazla açıksa ikinci skype kapatın
  • Kötü yazılımları bilgisayarınızdan kaldırın

Bu yöntemleri kullanmanız hiç bir donanım eklemesi yapmanıza gerek kalmadan bilgisayarınızı hızlandıracaktır. Fakat bazı durumlarda diskinizde yer açmak oldukça önemlidir. Bu sebepten bilgisayarınızda ki dosyalarınızı yedekleyip ona iyi bir format atabilirsiniz. Format atmak bilgisayarınızı hem hızlandıracak hemde temizleyecektir.

Donanım Yükselterek Windows 10 Hızlandırma

Windows 10 kullanıcıları bilgisayarlarına takacaklar ssd bir disk ile bilgisayar performanslarını 5 e katlayabilirler. Günümüz teknolojisi ile üretilen ssd diskler okuma ve yazma hızı bakımından oldukça yüksek bir performansa sahiptir. Bu yüksek performans sonucunda bilgisayarınız kasılmaz ve donma sorunu çözülür.

Ram yükseltme işlemi yapılarak bilgisayarınızın hafızası yükselecektir. Video izleme, sosyal medyada gezinme gibi işlemler ram üzerinde yapılmaktadır. Bu sebepten yüksek bir ram size iyi bir film kalitesi ve internet sörfü sunacaktır.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı