Teknoloji

Bilim İnsanları Twitter Paylaşımlarından Yeni Bir Canlı Türü Keşfettiklerini Açıkladı!

Bilim insanları ilginç bir çalışmaya imza atarak bu süreç içerisinde Twitter üzerinden oldukça ilginç bir olay yaşadılar. Kopenhag Üniversitesi tarafından yeni bir tür canlının keşfedildiği belirlendi. Sosyal medyada akademisyen bir arkadaşının Kuzey Amerika’da bulunan Kırkayağı fotoğraflamasının ardından fotoğrafı inceleyen Doğa Tarihi Müzesi Departmanı entomoloji uzmanı Ana Sofia Reboleira incelemeleri sırasında ilginç bir ayrıntı fark etti.

Kırkayağı incelerken fotoğrafta iki küçük noktanın olduğunu tespit etti. Bunun üzerine daha önceki dönemlerde bu ayrıntının kimse tarafından fark edilmediği ortaya çıktı.

Yapılan araştırmaların derinleştirilmesinin hemen ardından bu noktaların kırkayaklar üzerinde bulunan üreme organlarından kaynaklandığı da belirtildi. Üreme organlarında bulunan bu alanda bulunan besinlerle hayatına devam eden parazit benzeri olan bir mantar olduğu belirlendi. Bu durumda ilk olarak bir canlı türünün keşfedildiği ifade edildi.

Sosyal Medya Üzerinden Keşfedilen Canlının İsmi Troglomyces Twitteri Oldu

Yeni mantar türünün ismi ise twitter üzerinden keşfedilmiş olmasından dolayı Troglomyces twitteri olarak belirlendi. bu canlının boyutunun yaklaşık olarak 100 mikrometre boyutunda olduğu tespit edildi.

Mantarın başını sokmuş olduğu doku içerisine gömdüğü ve burada bulunan besin ve yapılardan beslendiği ifade edildi. Bunun ardından neden sadece üreme organları çevresinde yaşama alanı için yerleştiği de merak konusu haline geldi. Detaylı araştırmanın ise ilerleyen günlerde yapılması ve konu hakkında bilgi verilmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı