Teknoloji

Bilişimde Kadın Gücünü Artırma Yolları

Kadınlar sadece teknik liderlik ve profesyonel pozisyonlarda değil, aynı zamanda çoğu çevrimiçi forumda da temsil edilmektedir. İşte teknoloji sektöründeki fırsatların farkındalığını arttırmanın ve çevrimiçi hizmetler, forumlar ve teknoloji işleriyle kadınların ilgisini artırmanın dört yolu.

kadın ve teknoloji

Eğitim

Erken ve kız çocuklarının teknoloji eğitimine erişimini arttırmak ve bu yolda onları teşvik etmek iyi bir ilk adımdır. Sınıf dışında, açılış kampları ve atölyeler erişilebilir, eğlenceli ve sosyal öğrenme ortamları sunar.

Görünürlük

Teknoloji şirketleri kendilerini doğrudan kadınlara potansiyel çalışanlar ve müşteriler olarak pazarlayabilirler. Kadınlar çoğu sosyal medyada erkekleri geride bırakıyor ve daha fazla meşgul oluyorlar. Şirketler, iş veya ürünlerin sosyal medyadaki görünürlüğünü, hatta içeriğini kadınlara hedefleyerek, tasarım yoluyla veya ücretli reklamcılık hedeflemesi ile artırabilir.

Ödüller

Teknoloji sektörü işleri, diğer profesyonel rollerden daha iyi tazminat, fayda ve avantaj sunma eğilimindedir. Kadınlara iş ilanlarını hedeflerken ödülleri vurgulayın ve cinsiyet eşitliği için tazminatınızı, yararlarınızı ve avantajlarınızı gözden geçirin. Avantajların veya avantajların cinsiyete göre eşit olmayan bir şekilde dağıtılıp dağıtılmadığını düşünün ve gerekirse düzeltin. Kadınlar, erkekler gibi, ihtiyaçlarını karşılayan veya kendilerine hitap eden ödüller için yeteneklerini değiştirirler. Doğru ödülü bul ve kadın erkek çalışan oranını arttır.

Esneklik

Tüm kadınlar anne ya da bakıcı değil ya da zaman zaman bu talepleri deneyimleyeceklerdir, ancak hem saat hem de mekanda iş yerinde esneklik için istatistiksel bir tercih vardır. Bu, daha fazla mesai ile esneklik ve daha makul çalışma saatleri için daha geniş bir çalışan tercihi ile uyuyor. Bununla birlikte, tam zamanlı çalışmalardan daha kısa bir süre boyunca, uzaktan çalışma önermek, esnek bir program yapma becerisi ve sürekli fazla mesai gerekmediği veya beklenmeyen bir durum olduğunu açıkça ortaya koymak, teknoloji işlerini kadınlar için olduğu kadar kadınlarda da çekici kılabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı