Teknoloji

Bitcoin Cash’in Bitcoin’den Farkı Nedir?Bitcoin Cash Hakkında Bilinmeyenler!

Kripto para birimlerinin yaşamış olduğu yükselişin ardından pek çok kripto para ürünü piyasaya sürülmeye başladı. Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Bitcoin Cash madenciliğinin diğer kripto para birimlerinden farkı nedir?

Hayatımızın pek çok alanında kullanmaya başladığımız, teknolojinin gelişimi ile birlikte aktif hale gelen kripto paralar hayatı kolaylaştırmaya başladı. Bir yatırım çeşidi olarak da ifade edilen kripto paraların kendi arasında pek çok çeşidi bulunabilir. Bitcoin Cash kripto para sitemlerinden birisi olarak ifade edilebilir.

Dijital dünyanın hızını yakalamak ve alım satım işlemlerinin dijital defterler üzerinden yapılması ekonomik sürece farklı bir boyut kazandırıyor. Kripto paralar üzerinde yapılan yatırımların ve işlemlerin sayıca artması üzerine Blockhain sisteminin son dönemlerde yetersiz kalması Bitcoin Cash sisteminin hayata geçirilmesine neden oldu. Bu sayede kripto para birimlerinin kapasitesini artırırken, kullanıcı sayısının da artmasına zemin hazırlamaktadır.

Bitcoin’den Farkı Nedir?

bitcoin

En güncel kripto para birimi olan Bitcoin Cash, Bitcoin’e göre daha yeni bir sistemdir.

Bitcoin üzerinden blok limiti 1 MB olarak belirlenmişti. Bu durum kullanıcı kapasitesinde sorun yaşanmasına neden oluyordu. Bitcoin Cash blok limiti ise 8 MB olarak belirlenmiştir.

Bitcoin süreç içerisinde SegWit protokolünü kullanırken Bitcoin Cash’in protokolü kullanmadığı belirlendi.

Bitcoin’e göre Bitcoin Cash son derece hızlıdır. Kullanım açısından pratiktir ve fiyatı daha ucuzdur.

Yetkili olmayan bir kişinin ilk bakışta aradaki farkı anlaması pek mümkün değildir. Zaman içerisinde işlem yapıldıkça aradaki fark anlaşılabilir ve kişinin seçim yapması kolaylaşır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı